Gmina Lewin Brzeski
IV liga
Sport

Rozstrzelana Olimpia. Wysoka przegrana beniaminka w IV lidze


Od bardzo nieudanego spotkania inauguracyjnego rozpoczęła Olimpia Lewin Brzeski. Beniaminek IV ligi rozegrał pierwsze spotkanie I doznał pierwszej, bardzo wysokiej porażki. Zarówno trener, jak i jego zawodnicy nie tego spodziewali się na wyjeździe do Większyc.

W pierwszej połowie gospodarze uzbierali już solidną liczbę bramek, która najlepszy zespołom w wyższych liga sprawiłaby problem do odrobienia. Dobrą skutecznością w pierwszej części popisał się zawodnik gospodarzy Koc, który zdobył hattricka. Do przerwy gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia, kończąc pierwszą połowę wynikiem 5:0.

Po zmianie stron gra gości wyglądała minimalnie lepiej, ale nadal brakowało spójności w obronie. Nieco słabiej wyglądała również gra w ataku gospodarzy, ale nadal byli groźni. W drugiej odsłonie pokonali bramkarza gości jeszcze czterokrotnie, choć spotkanie mogło zakończyć się również dwucyfrowym wynikiem. Dodatkowo na początku drugiej odsłony zawodnik z Lewina dostał czerwoną kartkę.

W pierwszym spotkaniu zapłaciliśmy frycowe, jako beniaminek. Zobaczyliśmy, że w IV lidze jest dużo wyższy poziom niż w okręgówce, zupełnie inna kultura gry. Wiemy teraz, na czym stoimy i musimy popracować, dodatkowo w pierwszej kolejce trafiliśmy na zespół, który w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce. Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, ale nie aż takiej różnicy. O losach spotkania zadecydowała pierwsza połowa, w 34. minucie przegrywaliśmy już 3:0 – powiedział Marcin Raczkowski, trener Olimpii.

LKS Porawie Większyce – Olimpia Lewin Brzeski 9:0 (5:0) 

Bramki: 1-0 Koc – 10., 2-0 Koc – 19., 3-0 Koc – 22., 4-0 Kierdal – 25., 5-0 Wąsik – 45., 6-0 Kierdal – 57., 7-0 S. Stachura – 60., 8-0 Pilawa – 69., 9-0 Niemiec – 77.

Reklama
307 views