Gmina Skarbimierz
Sport

Ruszają Przeprawowe Mistrzostwa Pedders H6!


Rok 2020 to już siódmy sezon cyklicznej imprezy Przeprawowych Mistrzostw H6, która w ubiegłych latach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przeprawowe Mistrzostwa H6 to rajd jakiego bez wątpienia w Polsce wcześniej nie było. Jego wyjątkowość polega na tym, że po raz pierwszy zdecydowano się połączyć formułę 6-godzinnego maratonu, z przeprawowymi Odcinkami Specjalnymi w stylu Poland Trophy.

Organizatorzy przewidzieli trzy rundy

W tym roku organizatorzy Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 przewidzieli trzy rundy. Pierwsza z nich odbywała się 20 czerwca br. w Tarnobrzegu, druga rozpocznie się już dzisiaj w Brzegu i potrwa do jutra, będąc jedyną z dwudniowych rund, natomiast trzecia odbędzie się 5 września w Dzikowcu (woj. dolnośląskie).

Listy startowe na każdą z rund zapełniają się momentalnie, co pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ta impreza.

Firma Pedders Partnerem Tytularnym Przeprawowych Mistrzostw H6

Firma Pedders, będąca wiodącym, australijskim producentem elementów zawieszenia i układu kierowniczego, została Partnerem Tytularnym Przeprawowych Mistrzostw H6. W trakcie trwania imprezy firma, mająca już 65 lat tradycji i wysoką pozycję w przemyśle motoryzacyjnym, zaprasza do swojej strefy wystawienniczej, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą zawieszeń. Z kolei zawodnicy będą mieli okazję zobaczyć o jakie nagrody przyjdzie im rywalizować, a jest o co!

Zasady Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6

Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach poruszają się po w pełni wytaśmowanej pętli, o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone są odcinki specjalne dla każdej z klas, które trzeba pokonać lub ominąć.

Cały rajd trwa aż 6 godzin i będzie podzielony na dwie, 3-godzinne części. W trakcie ich trwania załogi mają do pokonania jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony odcinek specjalny załogi otrzymują punkty. Wygrywa ekipa, która zdobędzie najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Odcinki specjalne mają charakter przeprawy. Każda z klas ma wyznaczone swoje OS-y.

Przy trasie rajdu wyznaczona jest strefa, w której mogą stacjonować serwisy. Podczas zawodów uczestnicy będą mogli korzystać z pomocy mechaników, ale tylko na wyznaczonym do tego terenie strefy serwisowej.

W miasteczku rajdowym znajdzie się biuro mistrzostw, w którym zawodnicy będą mogli się zarejestrować. Znajdą się tam również strefy z artykułami sponsorów rajdu.

Klasy PMP H6

Rywalizacja w Przeprawowych Mistrzostwach Pedders H6 toczy się w trzech klasach: NO LIMIT, ADVANCE i CHALLENGE.

Klasa NO LIMIT to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną.

W klasie ADVANCE wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych.

Klasa CHALLENGE to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Weź udział w wydarzeniu lub obejrzyj transmisję online

Zachęcamy Państwa do udziału w kolejnej edycji Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6, która odbędzie się już w ten weekend, 17-18 lipca na torze Brzeg 4×4 w Skarbimierzu-Osiedle.

Dla kibiców przewidziana jest także transmisja online z tego wydarzenia, na kanale facebookowym Brzeg 4×4 pod linkiem: https://www.facebook.com/Brzeg4x4-502569209804724/ 

Reklama
345 views