Grodków
Kultura
Muzyka

Ruszają zgłoszenia do Muzycznej Jesieni w Grodkowie


Od połowy lipca ruszają zgłoszenia na Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych „MUZYCZNA JESIEŃ 2020”. To jeden z najdłużej trwających festiwali muzycznych w naszym regionie i Polsce. Grodkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji czeka na zgłoszenia do 30.10.2020 r. 

Tegoroczna edycja MJ w związku z panującą pandemią została skrócona do dwóch dni  i potrwa od 21 do 22 listopada 2020r. (sobota – niedziela). W pierwszym dniu odbędą się koncerty konkursowe, natomiast w ostatnim nastąpi rozdanie nagród i odbędzie się koncert laureatów.

Ruszamy ze zgłoszeniami odnośnie Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych „MUZYCZNA JESIEŃ 2020”. Niestety w tym roku ze względu na sytuację związaną z koronawirusem , zmianie uległ regulamin. Muzyczna jesień będzie trwała przez dwa dni , dotychczas był to festiwal trzydniowy. 21 Listopada przez cały dzień będą trwały koncerty konkursowe, natomiast w niedzielę odbędą się koncerty laureatów, przed którymi nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród. Mamy nadzieję, że mimo panującej sytuacji na tegoroczną edycję zgłosi się wiele zespołów. Na zgłoszenia czekamy do końca października , zgłaszajcie się, przesyłajcie zgłoszenia! To jest dla nas bardzo istotne, aby tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w Grodkowie – zaznacza Monika Dzieńsieńko z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

Przewidywana pula nagród dla zwycięzców to 6.000,00 zł. Wpisowe i udział w tegorocznej edycji wynosi 200,00 zł. Zgłaszający muszą wysłać na adres mailowy OKiR-u trzy utwory nagrane w formacie mp3. W związku z epidemią koronawirusa organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu o czym uczestnicy zostaną poinformowani. Zmiany mogą dotyczyć odwołania festiwalu lub przeniesienia go na inny termin. Na festiwal organizatorzy zapraszają zespoły grające: rock, blues, reggae, jazz, folk itp.

Grodkowski festiwal jest imprezą z długoletnią tradycją. Jego pierwszą edycję zorganizowano ponad pięćdziesiąt lat temu. Od tego czasu setki zespołów muzycznych zagrało na nim swoje koncerty, które oceniało profesjonalne jury. Wśród laureatów przeglądu nie trudno znaleźć grupy, które dzisiaj znane są w całej Polsce, a ich hity często grywane są przez polskie rozgłośnie radiowe. Takimi zespołami są np. TSA czy Lady Pank, które debiutowały właśnie na tym festiwalu. Współczesnymi artystami, którzy tu debiutowali to Kamil Bednarek i Ewelina Lisowska. 

Tegoroczna „Muzyczna Jesień” kalendarz:

  • zgłoszenia do 30.10.2020 r.  – na podstawie nadesłanych materiałów „demo”
  • do dnia 06.11.2020r. Wpłata wpisowego w wysokości 200 zł. od zakwalifikowanego zespołu 
  • 21 listopada 2020r. (sobota) Koncerty konkursowe zakwalifikowanych przez JURY zespołów
  • 22 listopada 2020r. (niedziela) Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz KONCERT LAUREATÓW
181 views