Aktualności
Kultura

Ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Karnawałowy Książęcej Orkiestry Symfonicznej


Koncert Karnawałowy Książęcej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Marka Kudry gromadzi zawsze liczną widownię. Jeśli planujecie się na niego wybrać, zalecamy pospieszyć się z zakupem biletów. Już ruszyła ich sprzedaż. 

Koncert Karnawałowy Książęcej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się w sobotę (8 stycznia 2020 r.) na dużej scenie BCK. Ze względu na duże zainteresowanie muzycy wystąpią dwukrotnie:

– godz. 16:30, bilety

– godz. 19:30, bilety

Uczestnictwo w koncercie jest okazją, aby uroczyście powitać nowy rok i poczuć się jak na koncercie wiedeńskich filharmoników. W repertuarze koncertu znalazły się klasyczne walce wiedeńskie z tradycyjnym „Marszem Radetzkiego”, a także niespodzianka – utwory Kabaretu Starszych Panów na orkiestrę z udziałem wyjątkowych solistów.

Koncerty karnawałowe brzeskich symfoników stały się w Brzegu tradycją. To symboliczne, artystyczne rozpoczęcie kolejnego roku. Muzycy pod batutą maestro dra Marka Kudry wprowadzą widzów w 2020 rok wyjątkowymi brzmieniami najpiękniejszych utworów, w tym tych, które kojarzą się wszystkim z tradycyjnymi koncertami noworocznymi w Wiedniu. Nie zabraknie zatem walców, uwielbianego przez widownię Marsza Radetzky’ego i wielu niespodzianek, które co roku Książęca Orkiestra Symfoniczna przygotowuje dla brzeskiej publiczności.

Książęca Orkiestra Symfoniczna im. Księcia Jerzego II Piasta powstała w maju 2013 roku z inicjatywy dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury Jacka Ochmańskiego i dyrygenta Marka Kudry. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W dorobku artystycznym orkiestry możemy znaleźć takie dzieła jak: IX Symfonia A. Dvoraka, Requiem W. A. Mozarta i inne. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest współpracujący z BCK, brzeżanin – dr Marek Kudra – absolwent Dyrygentury oraz Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Ekonomicznego im. J. Długosza w Częstochowie, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.