Aktualności
Sport

Ruszyły zapisy do DotlenieniRun


Od początku grudnia można zapisywać się do biegu organizowanego przez Fundację Rozwój i Dotlenieni.org pod patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego i Wójta Gminy Skarbimierz.

Impreza „DotlenieniRun – Drzewo i Woda" odbędzie się 27 marca 2022 roku w Skarbimierzu Osiedle. Dla uczestników przygotowano dwie trasy na dystansach 5 i 10 km. Start biegu zaplanowano na godz. 11:00.

Głos Powiatu objął imprezę patronatem medialnym.

ZAPISY ONLINE

DotlenieniRun to inicjatywa, która ma na celu zachęcenie miłośników aktywnego spędzania czasu do wspólnego biegu i świętowania Światowego Dnia Wody.

Organizatorzy chcą zaprosić do udziału w imprezie fanów sportu, ale też wszystkich tych, którzy na co dzień go nie uprawiają, a chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Nie liczy się wynik, chociaż nic tak nie mobilizuje, jak rywalizacja w duchu fair play.

Biegniemy po to, aby odetchnąć świeżym powietrzem, ale też po to, aby zrozumieć, dzięki czemu możemy się nim cieszyć. Chcemy podczas naszej imprezy informować ludzi o różnych problemach związanych z ekologią, w szczególności o oszczędzaniu wody i tworzeniu nowych terenów zielonych. Jako organizator tego wydarzenia zobowiązujemy się też do posadzenia jednego drzewa za każdego uczestnika biegu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji – mówi Marek Kołkowski z Fundacji Rozwój.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ