Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Rywalizujmy w duchu fair play!


W Brzegu zostały zniszczone banery kilku kandydatów na Prezydenta RP. Rozumiemy, że trwa wyścig o fotel prezydencki i każdy ma swojego faworyta, ale apelujemy, aby odbywało się to z wzajemnym poszanowaniem i w duchu fair play.

Należy sobie przy tym również zadać pytanie czy podoba nam się miasto, kiedy na płotach wiszą wysprejowane banery, często częściowo pozrywane
i poniewierające się na pół chodnika pod nogami? Warto rozważyć swoje zachowanie również pod takim kątem i powstrzymać emocje na wodzy.

Szanujmy się, rozwieszajmy plakaty i banery w wyznaczonych do tego miejscach (gdzie możemy rozwieszać dowiedzieć się można w Punkcie Informacji Turystycznej w Brzegu), rozmawiajmy przekazując swoje racje, ale niech to się odbywa w kulturalny sposób, bo nie przystoi, aby ludzie zachowywali się niejednokrotnie gorzej jak zwierzęta.

W niedzielę, 28 czerwca br. zagłosujmy po prostu zgodnie ze swoimi przekonaniami i niech wygra lepszy, ale w uczciwej walce, a nie przepełnionej agresją i aktami wandalizmu wycelowanymi w opozycyjne do naszych poglądów opcje. Takie zachowanie i tak niczego w kontekście wyniku wyborów nie odmieni, ponieważ każdy z nas wie na kogo zagłosuje i zerwany, czy popisany baner niczego tutaj nie zmieni, a my możemy przy okazji stać się biedniejsi o sporą sumę pieniędzy, którą przyjdzie nam zapłacić, kiedy zostaniemy złapani na gorącym uczynku.

785 views