Aktualności
Powiat brzeski

Koronawirus – Rząd zamyka szkoły i inne placówki


Od poniedziałku wszystkie szkoły, ale także placówki przedszkolne, żłobki i kluby dziecięce przestają przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opiekę. 

Od dnia jutrzejszego zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.  W przypadku dzieci najmłodszych uczęszczających do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych trudno jest znaleźć opiekę z dnia na dzień. Dlatego w szczególnych przypadkach rodzice mogą je wysłać jutro i pojutrze do placówek, ale nauczyciele nie będą prowadzić standardowych lekcji. Przerwa w zajęciach ma potrwać dwa tygodnie licząc od najbliższego poniedziałku. Minister Gowin zdecydował o zawieszeniu zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych do 25 marca. Nie oznacza to całkowitego zamknięcie uczelni. Nadal powinna funkcjonować administracja. Władze szkół wyższych powinny zapewnić możliwość odbywania zajęć online. 

Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania teatru, oper, filharmonii, a także kin.  Apeluje jednak o zachowanie zdrowego rozsądku. Podstawowa zasada przy zbiorowej kwarantannie jest taka, żeby nie przebywać w dużych skupiskach ludzkich. Spacer tak, ale używanie komunikacji miejskiej już nie jest wskazane.

O odwołanych lub zamkniętych dla publiczności imprezach sportowych w naszym mieście informowaliśmy w artykule https://glospowiatu24.pl/mecze-odwolane-lub-bez-publicznosci/

312 views