112
Aktualności

Samoobsługowy alkomat dostępny w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu


Samoobsługowy alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu jest dostępny dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie jest proste w obsłudze i dostępne każdego dnia, przez całą dobę. Warto z niego skorzystać, jeśli masz wątpliwości czy możesz już bezpiecznie wyruszyć w drogę.

Kierowcy, którzy decydują się na badanie stanu trzeźwości przed wyruszeniem w drogę, wykazują się dużą świadomością i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo innych. Dzięki takiej postawie na naszych drogach jest coraz bezpieczniej.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dlatego szef brzeskiej policji mł. insp. Zbigniew Stanowski wraz z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem (który w 2018 r. na zakup urządzenia przekazał środki z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) zachęcają do korzystania z alkomatu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożyciu alkoholu i po przespanej nocy w organizmie może się znajdować niedozwolona dawka.

Przypominamy!

- Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2‰ do 0,5‰, to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie

- W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5‰, kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest nasze wspólne bezpieczeństwo.