Aktualności
Kultura

Seniorzy z Gminy Lubsza wykonywali lampiony


Seniorzy z Gminy Lubsza stanęli przed kolejnym wyzwaniem w ramach czwartego etapu projektu pn. „Kultura u Seniora”, który realizuje Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy (projekt współfinansowany przez Fundację PZU). Tym razem 50. mieszkańców z Czepielowic, Dobrzynia, Szydłowic, Błot i Lubszy wykonywało lampiony. 

Głównym założeniem projektu jest urozmaicenie czasu wolnego, który z racji pandemii seniorzy spędzają w domach, ale także przeciwdziałanie ich samotności i brakowi zajęć dodatkowych. 

Ukończone prace seniorzy fotografują i przesyłają do Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy mailem. Jeżeli któraś ze starszych osób nie korzysta z internetu, może o pomoc poprosić młodszych członków rodziny, np. wnuczęta, a przy okazji zapoznać się z funkcjonowaniem sieci internetowej. Taka współpraca seniorów z młodymi ludźmi to również jedno z założeń przedsięwzięcia.

Projekt „Kultura u Seniora”, którego całkowita wartość wynosi 12,5 tysiąca zł, potrwa do wakacji 2021 r. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma upominek. Odbędzie się także uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia podczas wspólnego spotkania uczestników projektu.