Aktualności

Sesja Rady Miasta: jest informacja na temat remontów dróg w Brzegu


Na XXX sesji Rady Miejskiej Brzegu, w czasie sprawozdania z prac władz miasta, burmistrz Jerzy Wrębiak przedstawił krótko sytuację związaną z remontami dróg na terenie miasta.

Burmistrz i urzędnicy odpowiedzialni za organizację i koordynację prac remontowych zapewniali, że mimo iż Brzeg zamieni się na miesiące wakacyjne w plac budowy, to trwają ustalenia mające sprawić, żeby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i kierowców.

Urzędnicy magistratu, dopytywani przez radnych, ujawnili, że wczoraj (17.06) została podpisana umowa z wykonawcą remontu ul. Jana Pawła II.

Wszyscy pewnie zauważyli o licznych pracach wykonywanych już na Jana Pawła oraz na skrzyżowaniu z ul. Piastowską. Są to prace przygotowawcze wykonywane przez wodociągi, gazownię i elektrownię.

Pierwsza faza przebudowy ul. Jana Pawła II nie spowoduje jej zamknięcia i ruch będzie odbywał się normalnie z nielicznymi utrudnieniami. Dopiero druga faza spowoduje zamknięcie jezdni. Spowoduje to wprowadzenie objazdów. Wszelkie informacje będą podawane na stronie internetowej Urzędu Miasta, a także na łamach naszych mediów.

Na remont ul. Jana Pawła nałożą się prace remontowe na drodze krajowej nr 39 przebiegającej przez Brzeg, na odcinku od Ronda Solidarności do mostu na Odrze. Jest to inwestycja wykonywana przez GDDKiA, a więc miasto nie ma wpływu na jej przebieg. Burmistrz obiecał, że odpowiedni urzędnicy będą się kontaktować z wykonawcami, żeby w miarę możliwości, koordynować te prace aby uciążliwości były jak najmniejsze.

O wszelkich sprawach związanych z remontami dróg, będziemy informowali na łamach Głosu Powiatu.