Aktualności
Sport

SKS Orlik Brzeg: porażka w ważnym meczu


W środę (1 grudnia) drużyna SKS Orlik Brzeg rozegrała wyjazdowe spotkanie w Wolsztynie. Był to bardzo istotny mecz, bo zwycięstwo umożliwiało wskoczenie na drugie miejsce w tabeli ligowej. Niestety drużyna gospodarzy była zbyt mocna dla brzeskich szczypiornistów.

Środowy mecz bez wątpienia był jednym z najważniejszych w tym sezonie. Zwycięstwo w pojedynku z Wolsztyniakiem Wolsztyn mogło dać Orlikowi drugie miejsce w lidze. Drużyna z Brzegu wychodziła na parkiet z wielkimi apetytami na wygraną, ale przeciwnik okazał się jednak zbyt silny. 

Trzeba przyznać, że zawodnicy Wolsztyniaka byli doskonale dysponowani i bezlitośnie wykorzystywali błędy popełniane w ataku przez Orlika. Chociaż mecz był dość wyrównany i brzeżanie nie oddawali łatwo pola, to ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy spotkania 40:33. 

Na awans na drugą pozycję w ligowym rankingu przyjdzie brzeżanom jeszcze poczekać. Tymczasem muszą skupić się na przygotowaniu do kolejnego meczu wyjazdowego. Tym razem SKS Orlik Brzeg jedzie do Legnicy, gdzie rywalem będzie niżej notowany MSPR Siódemka-Miedź-Huras II. Jest to doskonała okazja na podreperowanie morale i zdobycie cennych punktów.