Aktualności

Słowiańska od 10 lat wspiera Szlachetną Paczkę


W tym roku, kontynuując dziesięcioletnią tradycję, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 wspomógł akcję Szlachetna Paczka. Tym razem udało się bardzo mocno wesprzeć samotną matkę wychowującą dwie córki. Dzięki pomocy darczyńców w ich niełatwym życiu pojawiło się wiele radości.

Zebrano  sporo produktów spożywczych, chemicznych i ubrań, ale najważniejszy był remont kuchni, w której wymieniono meble, AGD oraz kafelki. 

Organizatorzy dziękują darczyńcom – brzeskim firmom: Brzeskie Centrum Narzędziowo-Budowlane, które przekazało farby, kleje i środki niezbędne do przeprowadzania remontu,  MAX ELEKTRO z ulicy Włościańskiej, za podarowaną kuchenkę gazowo-elektryczną oraz firmie  MEBLE MB z ulicy Trzech Kotwic za nowe meble kuchenne oraz stół z krzesłami. Bez Was byłoby dużo trudniej. 

- Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc potrzebującym, równocześnie ucząc się i doświadczając ludzkiego dobra.  Dobro wraca, zatem  do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki –  mówią zgodnie uczestnicy akcji.

Specjalne podziękowania należą się Marcie Żyłczyńskiej, opiekunce szkolnego koła wolontariatu, wolontariuszom i wszystkim uczniom, nauczycielom oraz ludziom dobrej woli, jak Pan Józef Idczak z Pisarzowic, który ofiarował rodzinie niespodziankę w postaci żywej choinki.