Aktualności

Słowiańska: Powszechny Punkt Szczepień


Decyzją Wojewody Opolskiego od dnia 27 kwietnia br. działalność rozpoczął Powszechny Punkt Szczepień (PPS) przeciw COVID-19 przy ul. Słowiańskiej 18 w Brzegu w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Od dnia rozpoczęcia swojej działalności do 7 maja br. łącznie zaszczepiono w tej placówce 3191 osób.

W maju planowane jest zaszczepienie kolejnych 7621 osób. Przypomnijmy, punkt został utworzony przy współpracy Brzeskiego Centrum Medycznego, Starostwa Powiatowego oraz ZSZ nr 1 w Brzegu. Do tego celu zmieniono organizację ruchu na terenie przylegającym do szkoły. Ustawiono również odpowiednie oznaczenia według przygotowanych przez resort zdrowia wzorców. Wjazd do PPS jest od strony ulicy Słowiańskiej, natomiast wyjazd odbywa się tylną bramą w kierunku ul. Kard. Wyszyńskiego.

 Tire, Automotive parking light, Wheel, Car, Land vehicle, Vehicle, Automotive lighting, Automotive tire, Grille, Motor vehicle

Osoby korzystające z punktu wchodzą do budynku szkoły od strony parkingu, a po otrzymaniu szczepionki wychodzą od strony boiska. Nadal działa punkt szczepień przy ulicy Mossora.

Przypominamy również, że rejestracja odbywa się wyłącznie pod numerem 989 lub poprzez internetowe konto pacjenta. Nie ma możliwości umówienia się na miejscu. Apelujemy, by pilnować terminów, a przede wszystkim godzin wskazanych przez system. Nie grupujmy się przed budynkiem i zachowajmy reżim sanitarny. Wszystko to w trosce o nasze bezpieczeństwo.