Aktualności

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w ZSB w Brzegu


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu powitał serdecznie uczniów klas pierwszych, jednak przyjęcie oficjalne odbywa się podczas uroczystego ślubowania. Ze względów epidemiologicznych oraz trwającego remontu szkoły, uroczystość została nieco przesunięta.  

Nadszedł jednak czas na oficjalne wydarzenie, które odbyło się 10 listopada, podczas apelu z okazji Święta Niepodległości, poprzedzonego wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

- Kontynuujcie swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole, która może poszczycić się ponad 70-letnią tradycją. Której przyświecają fundamentalne zasady, uniwersalne wartości – mówiła Renata Jabłońska-Denes, dyrektor szkoły. Jestem przekonana, że będą dla Was drogowskazem we współczesnym chaosie zdarzeń i poprowadzą Was w stronę mądrych życiowych wyborów. Zdobywajcie wiedzę rzetelnie, odpowiedzialnie i mądrze, nie zapominając o przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka – dodała dyrektor.

Uczniowie trzech klas pierwszych szkoły branżowej i jednej klasy pierwszej technikum uroczyście ślubowali na Sztandar szkoły dochować wierności tradycjom, postępować zgodnie z zasadami, przestrzegać norm niezbędnych dla rozwoju każdej osobowości, takich jak: honor, pracowitość, uczciwość, wytrwałość, poczucie dyscypliny, dociekliwość, krytycyzm i odwagę w wyrażaniu myśli. Dotrzymywać słowa, być lojalnym wobec innych, pomagać słabszym, być odpowiedzialnym, otaczać szacunkiem rodziców, nauczycieli – powtarzali uczniowie, dodając: ślubujemy.

Ten wyjątkowy dzień, którego zwieńczeniem był akt ślubowania, niech pozostanie na zawsze w waszej pamięci, niech przypomina o zobowiązaniu, którego się podjęliście, przekraczając mury Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu dodała dyrektor szkoły. 

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby w czasie trwania edukacji w naszej szkole nie tylko zdobywali wiedzę, ale także rozwijali swoje pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata.