Aktualności
Brzeg
Gmina Olszanka

Śmieci nie są anonimowe.


Przy zjeździe z wiaduktu z drogi 401 w kierunku na Młodoszowice powstało nielegalne wysypisko śmieci. Wydawałoby się, że w XXI wieku, w dobie segregowania odpadów, świadomość ekologiczna jest tak wysoka, że takie zjawisko nie powinno mieć miejsca.

Niestety zdarzają się jeszcze ,,oszczędni” obywatele. Wszystkim nieodpowiedzialnym „śmieciarzom” zwracamy uwagę – śmieci nigdy nie są do końca anonimowe. Wiele potrafią powiedzieć o tym kto je zostawił. Z ustaleniem sprawców wyspecjalizowane służby, w większości przypadków, nie mają problemów.  Potrafią zidentyfikować sprawcę na podstawie zawartości śmieci, ponadto mają do dyspozycji nowoczesny monitoring. Dodamy jeszcze, że kary są bardzo wysokie – za nielegalny wywóz śmieci Sąd może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 złotych.

Wiadomość uzyskaliśmy od naszego czytelnika, Radosława Majgiera, lokalnego działacza Kukiz’15, zaniepokojonego tym zjawiskiem.

Inny czytelnik, tym razem z Przylesia zwrócił naszą uwagę na kolejne nielegalne miejsce składowania odpadów. Znajduje się ono przy drodze gminnej pomiędzy Przylesiem i Wierzbnikiem. Wysypiska nie mają na razie gigantycznych rozmiarów, ale wszystko wskazuje na to, że „śmieciarze” korzystają z nich regularnie. Cieszy szybka reakcja zaniepokojonych mieszkańców. Uzyskane informacje przekażemy oczywiście odpowiednim służbom.

Sprawie będziemy się przyglądać

Janusz Pasieczny

1027 views