Kultura

Sobotnie DIY w Domu Kultury


Zajęcia DYI to konserwatorium z rękodzieła dla dorosłych i młodzieży organizowane już od kilku lat przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Mocno ograniczona działalność Domu Kultury w okresie pandemii koronawirusa odsunęła w czasie bezpośrednie spotkania. Często były one okazją do wymiany doświadczeń i rozwijania wspólnych, nieraz dość oryginalnych zainteresowań. 

Poprzez prezentację różnorodnych technik OKiR w Grodkowie daje nie tylko możliwość rozwijania manualnych zdolności poszczególnych uczestników zajęć. Sprawia również, że szerzy się idea twórczości, choćby w tej najprostszej formie, a ręcznie wykonane przedmioty nabierają wartości, często z wykorzystaniem elementów z recyklingu 

- Nadajemy drugie życie rzeczom, które stają się materiałem twórczym. Wspólne zajęcia były też momentem relaksu i przyjemnej atmosfery, aby przypomnieć stęsknionym, że my również czekamy, aby ruszyć pełną parą z zajęciami i wydarzeniami artystycznymi, kulturalnymi czy sportowymi. Zaproponowaliśmy też zajęcia zdalne dla dorosłych – mówią instruktorzy z OKiR w Grodkowie.

Zapisani uczestnicy skorzystali ze specjalnie przygotowanego wcześniej instruktażu w postaci filmu na YouTube i wykonali stroik wiosenno-wielkanocny z przygotowanych pakietów. Stroik mógł cieszyć oczy domowników w okresie Wielkanocy. Każda realizacja nieco się od siebie różni i jest wyjątkowa.

Zajęcia z rękodzieła przygotowała Ewa Kałuzińska

Materiał filmowy – Wiesław Dubaniowski

Montaż – Ewa Kałuzińska