Aktualności
Kultura

Sobotnie DIY w grodkowskim Domu Kultury


Na listopadowych zajęciach w grodkowskim Domu Kultury uczestnicy zajmowali się tworzeniem grudniownika. Bazę do tego albumu każdy musiał wykonać zupełnie od podstaw, pod czujnym okiem instruktora Ewy Kałuzińskiej.

December Daily – pod tą właśnie nazwą można znaleźć wiele inspiracji w internecie – Grudniownik to nic innego jak album, w którym oprócz zdjęć powinno znaleźć się miejsce na zapiski i udokumentowanie wspomnień z przygotowań do świąt. Ta popularna w USA forma, u nas również cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Panie zajęły się kolejno oklejeniem okładki wytrzymałym ozdobnym papierem, wzmocnionym wewnątrz tekturą, przygotowaniem wklejki ze skrzydełkami metodą chidden hinge, do której mocowane są karty albumu, przygotowaniem kart (zaokrąglanie i cieniowanie), zamontowaniem wklejki wraz z kartami, a następnie wybraniem świątecznej kolorystyki, przycięciem papierów i wklejeniem ich na poszczególnych kartach. Tak przygotowana baza jest świetną podstawą do dekorowania i uzupełniania. W kolejnych krokach powinno się przygotować ozdobne kieszonki, koperty, tagi, wkleić zdjęcia, kartki świąteczne, życzenia, bilety lub zapiski z przygotowań, listy zakupów, hasła, przepis na ulubione pierniki, listę zadań itp…

Mamy nadzieję, że zajęcia z rękodzieła w grodkowskim Domu Kultury będą inspiracją do wykonania własnych wersji albumów, które zachowają ten wyjątkowy czas.