Aktualności
Brzeg
Wywiad

Spider-Man wraca do gry!


Znany z wielu fantastycznych osiągnięć Człowiek Pająk pojawił się w Brzegu. Superbohater ledwo się zjawił, a już znalazł się w centrum zainteresowania wielu mieszkańców. 

Wielu brzeżan z pewnością spotkało już Spider-Mana. Nie sposób w takiej chwili nie zadać sobie pytania „kto to jest?”. Nasza redakcja przychodzi z odpowiedzią.

Dawid Biliński, finalista „Mam Talent” oraz uczestnik „Ninja Warrior”, bo to właśnie on jest sprawcą całego zamieszania wokół jednej z ikon Marvela, postanowił połączyć swoje pasje z działaniami charytatywnymi. 

Postanowiliśmy zadać kilka pytań Dawidowi.

Bartosz Wojtkowski: Dawid przemienia się w Spider-Mana i….? No właśnie, opowiedz proszę, na czym polega projekt, w którym wcielasz się w jednego z najpopularniejszych superbohaterów?

Dawid Biliński: Projekt polega na byciu superbohaterem, który pomaga innym ludziom. Planów związanych z projektem jest mnóstwo. Niestety nie wszystkie mogę wcielić w życie  (imprezy masowe, okolicznościowe, czy festyny). Na szczęście projekt obejmuje również odwiedzanie dzieci w domach z okazji ich urodzin, czy też bez okazji. Lubię pomagać, uwielbiam dzieci i wcielając się w skórę Spider-Mana czuję, że mam super moc, która pozwala dawać dzieciakom wiele radości i uśmiechu.

B.W.: Jak nabyłeś tak fenomenalny strój? Długo go szukałeś?

D.B.: Jeśli chodzi o sam strój, to nie było łatwo, ponieważ dostanie repliki stroju Spider-Mana graniczy z cudem. Żadna wypożyczalnia, czy sklep z kostiumami nie posiada dokładnie takiego stroju, jaki chciałem. Większość średnio przypomina prawdziwego Spider-Mana i nie spełniała moich oczekiwań. Mój strój miał być idealny w każdym calu, aby robić naprawdę konkretne wrażenie. Długo szukałem wymarzonego kostiumu, bo jestem bardzo wymagający i w końcu się udało! Dzięki kuzynostwu ze Stanów udało się znaleźć osobę, która zrobi projekt i uszyje mi na wymiar prawdziwy strój, idealnie odwzorowany z 1 części filmu Spider-Man z 2002 roku. Długo czekałem, ale było warto. Gdy go zobaczyłem i włożyłem, byłem szczęśliwy jak małe dziecko. Jest dopasowany i idealny pod każdym względem.

Dawid Biliński

B.W.: Pierwsze sukcesy superbohatera już za Tobą?

D.B.: Tak, mam już za sobą malutkie sukcesy. Pierwszą akcją, jakiej się podjąłem, były odwiedziny Wiktora – wielkiego fana człowieka pająka – na jego 6 urodzinach. To było niesamowite przeżycie, móc w tym uczestniczyć i widzieć jego radość na widok Spider-Mana.

Dawid postanowił wykorzystać potencjał projektu i od pierwszych chwil działania, jako Człowiek Pająk zaangażował się w pomoc dla pani Ani. Mieszkanka Brzegu potrzebuje 300 000 zł na walkę z chorobą nowotworową. Aktualna kwota zebrana za serwisie zrzutka.pl to 122.000 zł. 

B.W.: Postanowiłeś wesprzeć brzeżankę, panią Anię, która zmaga się z nowotworem. Jak wygląda Twoja pomoc w tej kwestii?

D.B.: Tak, to prawda. Krótko po akcji urodzinowej dowiedziałem się od mojej bardzo dobrej znajomej, że jej najlepsza przyjaciółka Ania jest ciężko chora i potrzebuje pomocy. Nie zastanawiałem się ani chwili, bo wiedziałem, że chcę pomóc. Znajoma, która opowiedziała o Ani jest fotografem. Zaproponowała, aby zrobić dwudniową akcję pod nazwą „zrób sobie zdjęcie z prawdziwym Spider-Manem”. Pieniądze z sesji, zebrane do puszki, przekazaliśmy na internetową zrzutkę, która powstała w celu pomocy brzeżance. Zainteresowanie było ogromne, a dwa dni owocnej pracy przyniosły zadowalający efekt. Odzew jest tak duży, że organizujemy kolejną sesję.

B.W.: Czy każdy mieszkaniec, który chciałby sprawić niespodziankę swojemu dziecku lub przyjacielowi, będącemu fanem człowieka pająka, może zgłosić się o pomoc do Spider-Mana?

D.B: Taki jest plan. Jak już wcześniej wspomniałem, jedną akcję urodzinową mam już za sobą, a kolejne dwie już są umówione. Za wcześnie jeszcze jednak aby cokolwiek o tym mówić. Trzeba to wszystko dobrze zorganizować, bo jak wiadomo, Spider-Man ma bardzo dużo pracy na co dzień.

B.W.: Dziękuję Ci za rozmowę. Życzę dużo sukcesów, zarówno w życiu prywatnym, jak i superbohatera.

D.B.: Również dziękuję!

Aby być na bieżąco z poczynaniami Dawida, odwiedzajcie jego profil na Instagramie:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Dawid Biliński (@bilu_athlete)

Reklama
465 views