Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Spontaniczna akcja sprzątania Kępy Młyńskiej


Kępa Młyńska to malowniczy zakątek, znajdujący się niemal w centrum Brzegu. Jednak od lat nie nadzorowany, stawał się śmietniskiem. Mieszkający w pobliżu pan Marcin Dudek i jego koleżanka Agata Kozłowska, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, skrzyknęli kilku znajomych i w wolnym czasie wyzbierali śmieci.

Akcja ogłoszona na Facebooku zgromadziła 4 osoby, które zorganizowały worki i rękawice oraz samochód do transportu worków pełnych śmieci. Mimo upału i szalejących komarów grupka wolontariuszy uporała się dość sprawnie z pracą. Napełniono 20 dużych worków. Trudno oszacować ich wagę, ale było sporo szklanych butelek.

Dzisiejszy dzień był dla mnie bardzo pracowity po mimo pogody daliśmy radę ogarnąć sytuację w której ludzie potrafią…

Opublikowany przez Marcina Dudka Sobota, 8 sierpnia 2020

– Ludzie tylko chodzą i robią zdjęcia oraz krytykują, że nie polecam tego czy owego. Irytuje mnie to coraz bardziej. Podczas jednej z rozmów z koleżanką, narodził się pomysł, żeby to posprzątać. Taki spontan. Po prostu – opowiada pan Marcin.

Pod wpisem na Facebooku pojawiło się sporo komentarzy i pochwał. Dużo ludzi deklarowało też pomoc w kolejnych, podobnych akcjach, a wielu żałowało, że nie zauważyło wcześniej.

– Dwa dni po akcji byłem przejść się na Kępie i znowu widać śmieci, w miejscach gdzie było sprzątane! Zastanawiam się, z czego to wynika? Czy ludzie wynoszą śmieci z domu, czy po prostu brakuje na Kępie śmietnika, bo najbliższy jest dopiero pod Młynem? – relacjonuje pan Marcin.

To bardzo budujące, że wciąż jest w ludziach taka samoistna chęć upiększania sobie miejsc, w których spędzają czas. Nie oczekują ani wynagrodzenia, ani nawet pochwał. Zwyczajnie robią swoje! Brawo Panie Marcinie!!!

Reklama
741 views