Aktualności
Sport

Sport na weekend (15-16.05)


W nadchodzący weekend czeka nas wiele sportowych emocji. Najbardziej cieszą się z pewnością kibice, którzy po długiej przerwie będą mogli wreszcie wrócić na trybuny. Najciekawiej będzie w Brzegu, miejscowy Fit-Morning Gredar zagra z P.A. Nova Gliwice. Poza tym czekają nas spotkania Stali Brzeg i czwartoligowców. Nie zabraknie też czegoś dla fanów piłki ręcznej. Ostatni mecz w tym sezonie zagra na wyjeździe Orlik. 

III liga, Polonia-Stal Świdnica - Stal Brzeg, 15.05.2021 godzina 17:00

Brzeska Stal powalczy o punkty ligowe na wyjeździe. Stalowcy zmierzą się z beniaminkiem i czerwoną latarnią tegorocznych rozgrywek. Brzeżanie w tym spotkaniu są faworytem, mają bowiem na swoim koncie ponad dwadzieścia punktów więcej niż gospodarze sobotniego starcia.

IV liga, LZS Skorogoszcz - MKS Ruch Zdzieszowice, Olimpia Lewin Brzeski - LZS Walce, 15.05.2021 godzina 15:00 oraz Pogoń Prudnik - LZS Starowice, 15.05.2021 godzina 17:00

W rozgrywkach czwartoligowców do najciekawszego spotkania dojdzie w Skorogoszczy. Miejscowy LZS będzie podejmował lidera rozgrywek, Ruch Zdzieszowice. Gospodarze z pewnością nie będą faworytem tego starcia. Zespół ze Skorogoszczy dwukrotnie udowodnił już jednak na swoim boisku, że potrafi urwać punkty wyżej notowanym ekipom. 

 Font

Olimpia Lewin Brzeski również zagra w tej kolejce u siebie. Zawodnicy trenera Raczkowskiego stoczą bój o życie. LZS Walce mają na swoim koncie jeden punkt mniej i do niedawna zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Zwycięzca tego pojedynku ma szanse na awans i odbicie się od strefy spadkowej. 

Wicelider ze Starowic zagra natomiast na wyjeździe w Prudniku. Gospodarze zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Każdy inny wynik niż pewnie zdobyte trzy punkty będzie dla zespołu spod Grodkowa dużym rozczarowaniem. 

Futsalekstraklasa, Fit-Morning Gredar Brzeg - P.A. Nova Gliwice, 15.05.2021 godzina 19:15

Brzescy futsaliści cały czas walczą o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do zakończenia sezonu zostały trzy kolejki i każdy punkt jest na wagę złota. W sobotę nasz zespół zmierzy się z ekipą zajmującą obecnie przedostatnie miejsce. Brzeżanie muszą wygrać i liczyć na potknięcie zespołu z Wilanowa. 

I I liga piłka ręczna, ŚKPR Świdnica - SKS Orlik Brzeg, 15.05.2021 godzina 18:00

Piłkarze ręczni w sobotę rozegrają ostatnie spotkanie w tym sezonie. Na wyjeździe zmierzą się z ŚKPR-em. Faworytem spotkania są gospodarze, którzy mają na swoim koncie 50. punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Zawodnicy Michała Piecha najprawdopodobniej zajmą ostatecznie ósmą lokatę, ale wygrana mogłaby pozwolić na awans o jedno oczko.