Aktualności
Sport

Sport na najbliższy weekend [27-28.03]


"]

W nadchodzący weekend do najciekawszego wydarzenia sportowego dojdzie w Zdzieszowicach. LZS Starowice zmierzy się z miejscowym Ruchem. Pojedynek obu zespołów można śmiało nazwać hitem kolejki w IV Lidze. W Brzegu miejscowa Stal zagra o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Orlik Brzeg jako jedyny zespół halowy zagra u siebie. Olimp uda się do województwa lubuskiego, a Fit-Morning Gredar Brzeg zagra ostatnie spotkanie wyjazdowe w tym miesiącu.

III liga, piłka nożna

W III lidze Stal na własnym obiekcie zagra z ROW 1964 Rybnik. Dla brzeżan będzie to okazja do pokazania się z lepszej strony niż podczas ostatniego, słabego i zakończonego remisem, meczu w Nysie. Zielono-Czarni w tabeli ligowej znajdują się co prawda tuż przed strefą spadkową, ale warto zaznaczyć, że brzeżanie mają jedynie trzy punkty przewagi. Po dwóch remisach i jednej porażce kibice Żółto-Niebieskich wyczekują wygranej. Być może nastąpi to w nadchodzącej kolejce. Wszystko zweryfikuje boisko.

IV liga, piłka nożna

W czwartej lidze LZS Skorogoszcz i Olimpia Lewin Brzeski rozegrają swoje spotkania na własnych obiektach.

Skorogoszcz zmierzy się z trzecim zespołem obecnych rozgrywek – LZS Agroplon Głuszyna. W rundzie jesiennej górą był zespół spod Namysłowa. Obecnie Skorogoszcz prezentuje dobrą postawę, zwłaszcza w obronie.

Olimpia Lewin Brzeski będzie podejmowała u siebie rezerwy Odry Opole. W rundzie jesiennej górą byli opolanie. Zespół Raczkowskiego usilnie będzie poszukiwał w najbliższym czasie punktów. Atutem może być gra na własnym obiekcie, gdzie Lwy potrafią sprawiać kłopoty nawet faworytom.

Najciekawiej będzie w Zdzieszowicach. Miejscowy Ruch zagra z LZS Starowice. Będzie to zatem pojedynek lidera i wicelidera. W rundzie jesiennej, na boisku w Starowicach Dolnych, w starciu obu ekip był remis. W Zdzieszowicach zapowiada się ciekawe widowisko. Czy uda się zatrzymać lidera, który nie przegrał od 20 spotkań?

Futsal Ekstraklasa

Fit-Morning Gredar Brzeg rozegra w marcu trzecie z rzędu wyjazdowe spotkanie. Brzeżanie udadzą się w kolejną daleką podróż, tym razem na Mazowsze, gdzie zmierzą się z AZS UW Darkomp Wilanów.

Akademicy z Warszawy zajmują trzynastą pozycję w tabeli ligowej, a brzeżanie są o jedno oczko niżej. Fit-Morning traci do swoich rywali cztery punkty. Oba zespoły w ataku wypadają podobnie, gorzej w obronie rodzi sobie zespół z Opolszczyzny.

I Liga, piłka ręczna

Po tygodniu przerwy rozgrywki wznawiają szczypiorniści z Grodkowa. Olimpijczycy zagrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ostatnim ligowym spotkaniu zielonogórzanie doznali porażki, dzięki czemu obie ekipy zrównały się ze sobą w tabeli ligowej i mają po dziesięć punktów.

II Liga, piłka ręczna

Orlik w poprzedniej kolejce doznał wysokiej porażki. W kolejnej kolejce zagrają na własnym obiekcie przy Oławskiej 2. Można się spodziewać, że w starciu z ostatnim zespołem obecnych rozgrywek – MKS Żagiew Dzierżoniów, plan nie zakłada innej opcji niż wywalczenie kompletu punktów.

Z uwagi na decyzję Ministerstwa Zdrowia z dnia 17 marca 2021 r. dotyczącą obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, od 20 marca do 9 kwietnia br., Klasa Okręgowa oraz A-Klasa i B-Klasa zostały zawieszone.

Sport w weekend rozpiska terminów i godziny spotkań (20-21.03.2021):

Piłka Nożna:

III Liga:

BTP Stal Brzeg - KS ROW 1964 Rybnik, 27.03.2021, godzina 15:30

IV Liga:

MKS Ruch Zdzieszowice - LZS Starowice Dolne, 27.03.2021, godzina 15:30

LZS Skorogoszcz - LZS Agroplon Głuszyna, 27.03.2021, godzina 13:00

LZS Olimpia Lewin Brzeski - OKS Odra II Opole, 27.03.2021, godzina 15:30

Sporty Halowe:

Futsal:

AZS UW Darkomp Wilanów – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg, 27.03.2021, godzina 16:00

Piłka ręczna:

I liga: PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego- UKS Olimp Grodków, 27.03.2021, godzina 17:00

II liga: SKS Orlik Brzeg - MKS Żagiew Dzierżoniów, 27.03.2021, godzina 17:00