Aktualności
Sport

Sportowy weekend (01.05)


W najbliższy weekend swoje spotkania rozegrają jedynie piłkarze trawiaści. Rozgrywki w halach sportowych powrócą dopiero za tydzień.

III Liga piłka nożna, Stal Brzeg-GKS Pniówek 74 Pawłowice, 01.05. go­dzi­na 17:00

Zawodnicy brzeskiej Stali zmierzą się u siebie z jednym z najlepszych zespołów III ligi. Pniówek Pawłowice ma na swoim koncie 55 punktów, podobnie jak Polonia Bytom, oba zespoły tracą do zajmującej drugie miejsce Ślęzy Wrocław jedynie punkt. Różnica punktowa pomiędzy Stalą a Pniówkiem to aż 20 punktów. Brzeżanie zagrają u siebie, ale z pewnością nie będą faworytem tego spotkania. Kibice liczą jednak na to, że zespół Arkadiusza Batora sprawi niespodziankę.

IV Liga, LZS Victoria Chróścice - LZS Skorogoszcz, 30.04. godzina 18:00, LZS Starowice - Fortuna Głogówek, MKS Gogolin-Olimpia Lewin Brzeski, oba 01.05. go­dzi­na 17:00

W IV lidze LZS Starowice jako jedyny z naszych zespołów zagra spotkanie u siebie. Ekipa Jakuba Reila zmierzy się z rywalem z Głogówka. Starowice, zajmujące obecnie drugie miejsce w tabeli, będą zatem faworytem spotkania. Niestety problemem może okazać nękająca zespół plaga kontuzji.  

Olimpia na wyjeździe zagra w Gogolinie z miejscowym MKS-em. Zawodnicy Marcina Raczkowskiego mimo dobrej gry w polu, w kwietniowych meczach stracili wiele bramek. Poprzednie spotkanie z Agroplonem zakończyło się remisem. To  jednak wciąż za mało, jeżeli zespół z Lewina myśli o utrzymaniu się w IV lidze.

Skorogoszcz w ogóle nie może zaliczyć ostatniego miesiąca do udanych. W piątek zespół  zagra z Victorią Chróścice. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Obie ekipy mają na swoim koncie podobną liczbę punktów.