Aktualności
Sport

Sportowy weekend (08-09.05)


Weekend zapowiada się bardzo emocjonująco pod względem rywalizacji sportowej. Zagwarantują je z pewnością dwa spotkania derbowe. Pozostałe mecze też nie powinny rozczarować.  

III liga, piłka nożna Stal Brzeg - Górnik II Zabrze, 08.05.2021, godzina 17:00

Stalowcy zagrają u siebie z rezerwami 14-krotnego Mistrza Polski. Po serii udanych spotkań, zawodnicy Arkadiusza Batora nieco zwolnili tempo i zremisowali na wyjeździe 1:1 z LKS Goczałkowice. Stal i Górnik dzieli niewielka liczba punktów w tabeli. Szykuje się zacięta walka.

Fot: Spartan Wójtowice (Facebook)

IV liga piłka nożna, GKS Głuchołazy - LZS Skorogoszcz,  08.05.2021, godzina 13:30 i LZS Starowice - Olimpia Lewin Brzeski, 08.05.2021, godzina 17:00

W IV lidze najciekawiej zapowiada się starcie Starowic z Lewinem Brzeskim. W tym pojedynku faworytem będą gospodarze – zespoły dzieli w tabeli przepaść. 

W Głuchołazach miejscowy GKS podejmować będzie LZS Skorogoszcz. Zespół z powiatu brzeskiego radzi sobie w tym sezonie lepiej od swojego rywala. W ostatnim czasie zawodnicy Marcina Feća nie mają jednak dobrej passy.   

 Font, Poster, Advertising, Electric blue

Liga okręgowa, A-klasa i B-klasa, piłka nożna, 08-09.05.2021

W ten weekend zagrają również zespoły od B-klasy po okręgówkę. Rozgrywki wznawia LZS Victoria Dobrzyń, GKS Grodków, LZS II Starowice, KS Skarbimierz, LZS Victoria Kościerzyce, LZS Burza Lipki, LZS KS Kruszyna Prędocin, LZS Łosiów, LZS Spartan Wójtowice, LZS Orzeł Olszanka, LZS Olimpia II Lewin Brzeski, LZS KS Łukowice Brzeskie, LZS KS Polonia Przylesie, LZS Błękitni Przecza, KS Jankowice Wielkie, LZS Zryw Szydłowice, LZS Victoria Wierzbnik, LZS Czarni Przylesie Dolne.

Futsalekstraklasa, Dreman Opole-Komprachcice - Fit-Morning Gredar Brzeg, 08.05.2021, godzina 12:00

Fani Futsalu szykują się na prawdziwą sportową batalię. Brzeżanie na wyjeździe zagrają z ekipą z Opola. Fit-Morning za wszelką cenę musi uciec ze strefy spadkowej. Derman też nie może sobie pozwolić na zadyszkę w końcowej fazie sezonu. Derby Opolszczyzny zapowiadają się więcej niż ciekawie. 

I liga piłka ręczna, SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie - UKS Olimp Grodków, 08.05.2021, godzina 18:00

Grodkowianie rozegrają ostatnie spotkanie w tym sezonie. Liga dla wszystkich pierwszoligowych zespołów zakończy się oficjalnie za dwa tygodnie. Olimpijczycy dwie ostatnie kolejki rozegrali już wcześniej awansem. Tym razem na wyjeździe będą podejmowali SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Ewentualna wygrana nie wiele zmieni w tabeli ligowej, w której grodkowianie zajmują przedostatnie miejsce.

II liga piłka ręczna, SKS Orlik Brzeg - KS SPR SLV GROUP Oleśnica, 08.05.2021, godzina 19:30

Zawodnicy Orlika jako ostatni powalczą w sobotę o ligowe punkty. Zawodnicy Michała Piecha sprawili w ostatniej kolejce niespodziankę, wygrywając z wyżej notowaną Spartą Oborniki Wlkp. Tym razem ich rywalem będą Oleśniczanie, którzy zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Brzegu ma nad nimi aż trzynaście punktów przewagi.