Aktualności
Sport

Sportowy Weekend (17-18.04)


W weekend rozegranych zostanie łącznie pięć spotkań ligowych, w których udział wezmą ekipy z naszego powiatu. Ciekawie będzie w Brzegu i Starowicach. Większość z zespołów rozegra jednak swoje spotkania na wyjeździe. Z kolei Orlik Brzeg będzie w tej kolejce pauzował.

Pił­ka noż­na III liga

Po tygodniowej przerwie od rozgrywek ligowych brzeska Stal wznawia walkę o punkty. Do Brzegu przyjedzie Gwarek Tarnowskie Góry. Rywal Żółto-Niebieskich w tabeli zajmuje wyższe miejsce. Obie ekipy dzieli pięć punktów. Kibice z Brzegu wciąż są głodni wygranej. Czy Stal zdobędzie na swoim stadionie komplet punktów? 

Stal Brzeg - Gwarek Tarnowskie Góry, 17.04.2021, go­dzi­na 16:30

Piłka nożna IV liga

W IV lidze najciekawiej będzie w Starowicach. Miejscowy LZS podejmie w derbach LZS Skorogoszcz. Spotkania derbowe rządzą się własnymi prawami, a ostatnie mecze w wykonaniu obu ekip miały różny przebieg. LZS Starowice w większości z nich zdobył komplet punktów, natomiast zespół ze Skorogoszczy miał wielki problem z grą w obronie. Dodatkowo Starowice zmagają się z problemami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami. Skorogoszcz też nie może wystąpić w optymalnym składzie. 

LZS Sta­ro­wi­ce - LZS Skorogoszcz 17.04.2021, go­dzi­na 12:00

Olimpia Lewin Brzeski rozegra swoje ligowe spotkanie w Strzelcach Opolskich, gdzie zmierzy się z miejscowym Piastem. Lewinianie nie będą mieli łatwego zadania. Ich rywal ma na swoim koncie niemal dwukrotnie więcej punktów, a ponadto gra u siebie. Dla drużyny z Lewina Brzeskiego każdy punkt jest na wagę złota.

Olimpia Lewin Brzeski, 17.04.2021, go­dzi­na 16:30

Sporty halowe, Futsal Ekstraklasa

Fit-Mor­ning Gre­dar Brzeg w ostat­nich spo­tka­niach od­niósł bar­dzo waż­ne zwy­cię­stwa, któ­re po­zwo­li­ły ki­bi­com uwie­rzyć w to, że ze­spół utrzy­ma się w Eks­tra­kla­sie. Pod­czas 29. ko­lej­ki brze­ża­nie za­gra­ją na wy­jeź­dzie z Pia­stem Gli­wi­ce, któ­ry jest obec­nie wi­ce­li­de­rem. Spo­tka­nie z pew­no­ścią nie bę­dzie na­le­ża­ło do naj­ła­twiej­szych, ale za­po­wia­da się bar­dzo cie­ka­we wi­do­wi­sko.

Piast Gliwice - FIT-MORNING Gredar Brzeg, 17.04.2021, go­dzi­na 18:00

Sporty halowe, I liga piłki ręcznej

W sobotę Olimpijczycy na wyjeździe zagrają z tegorocznym beniaminkiem UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Spotkanie nie będzie należało do łatwych. Zespół spod Wrocławia, mimo statusu nowicjusza na tym poziomie rozgrywek, spisuje się dobrze i sprawił problemy wielu wyżej notowanym rywalom.

GOKiS Kąty Wrocławskie - Olimp Grodków, 17.04.2021, go­dzi­na 18:00