Aktualności
Sport

Sportowy weekend (29-30.05)


Najważniejsze spotkanie tego weekendu odbędzie się w hali sportowej przy Oławskiej 2. FIT-Morning stoczy w tym miejscu ostatnią batalię o utrzymanie się w Ekstraklasie. Poza tym sportowe emocje czekają kibiców Stali oraz naszych drużyn czwartoligowych.

IV liga, piłka nożna:

GKS Głuchołazy - Olimpia Lewin Brzeski 29.05.2021, godzina 13:30, LZS Starowice - KS Polonia Głubczyce 29.05.2021, godzina 15:00, OKS Olesno - LZS SKorogoszcz, godzina 17:00 29.05.2021

W czwartej lidze Olimpia na wyjeździe zmierzy się z GKS-em Głuchołazy. Zespoły dzieli w tabeli 7 punktów na korzyść gospodarzy. Miejmy nadzieję, że zła passa zespołu z Lewina Brzeskiego zostanie przerwana już w sobotę. 

LZS Starowice jako jedyny zespół czwartoligowy w tej kolejce zagra u siebie. Przeciwnikiem będzie KS Polonia Głubczyce. Starowice w ostatnim spotkaniu zaprezentowały się bardzo dobrze i w tej kolejce z pewnością są zdecydowanym faworytem.

LZS Skorogoszcz na wyjeździe zmierzy się z niżej notowanym rywalem. MKS Olesno traci do zespołu z powiatu brzeskiego sześć punktów. Kibice Skorogoszczy, po ostatniej wygranej w spotkaniu domowym, mają nadzieję na kolejne trzy punkty, tym razem zdobyte na wyjeździe. 

III liga, piłka nożna:

Stal Brzeg - MKS Kluczbork, 29.05.2021, godzina 17:00

Po zeszłotygodniowej porażce w Gorzowie Wlkp. brzeżanie wracają na własny obiekt. Do naszego miasta przyjeżdża MKS Kluczbork. Zapowiadają się zacięte derby, bo oba zespoły znajdują się blisko siebie w tabeli ligowej. W statystykach lepiej wypadają brzeżanie, ale ostateczny wynik rywalizacji zweryfikuje boisko. Atut gry przed własną publicznością powinien dodać skrzydeł ekipie Stali Brzeg.

Futsal Ekstraklasa: 

FIT-Morning Gredar Team Brzeg - FC Reiter Toruń, 30.05.2021, godzina 18:00

W ten weekend Fit-Morning Gredar przed własną publicznością kończy zmagania ligowe. Brzeżanie zagrają dosłownie mecz o być albo nie być w Ekstraklasie. Aby utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek, Fit-Morning musi wygrać i liczyć na to, że AZS UW Darkomp Wilanów nie zdobędzie więcej niż jednego punktu w meczu z zespołem Dreman Opole Komprachcice. W sali przy ul. Oławskiej z pewnością nie zabraknie wielkich emocji. 

Liga okrę­go­wa, A-kla­sa i B-kla­sa, pił­ka noż­na, 29-30.05.2021

W ten week­end za­gra­ją rów­nież ze­spo­ły od B-kla­sy po okrę­gów­kę. Na boiskach pojawią się: LZS Vic­to­ria Do­brzyń, GKS Grod­ków, LZS II Sta­ro­wi­ce, KS Skar­bi­mierz, LZS Vic­to­ria Ko­ście­rzy­ce, LZS Bu­rza Lip­ki, LZS KS Kru­szy­na Prę­do­cin, LZS Łosiów, LZS Spar­tan Wój­to­wi­ce, LZS Orzeł Ol­szan­ka, LZS Olim­pia II Le­win Brze­ski, LZS KS Łuko­wi­ce Brze­skie, LZS KS Po­lo­nia Przy­le­sie, LZS Błę­kit­ni Prze­cza, KS Jan­ko­wi­ce Wiel­kie, LZS Zryw Szy­dło­wi­ce, LZS Vic­to­ria Wierzb­nik, LZS Czar­ni Przy­le­sie Dol­ne.