Aktualności
Sport

Sportowy weekend


Przed nami świąteczny weekend. Nie oznacza on jednak przerwy od sportu. W najbliższą sobotę rozegrane zostaną spotkania ligowe, zarówno na boiskach trawiastych, jak i w halach sportowych. Po miesiącu wyjazdów Fit-Morning Gredar Futsal Team nareszcie zagra przy ul. Oławskiej 2. U siebie zagra również LZS Starowice. Reszta drużyn rozegra swoje spotkania na wyjeździe.

Piłka nożna, III liga

Po serii nieudanych spotkań brzeska Stal uda się na pobliskie derby. Zespół będzie miał do pokonania krótką trasę, liczącą mniej niż dziesięć kilometrów. Rywal Stali znajduje się obecnie w strefie spadkowej. Brzeżanie też nie mogą czuć się zbyt pewnie i każde zwycięstwo może okazać się niezwykle istotne. Kibice Stali z pewnością chcieliby nareszcie zobaczyć swój ulubiony zespół z kompletem punktów w starciu z Foto Higieną Błyskawica Gać.

Piłka nożna, IV liga

Najcięższe wyzwanie w opolskiej czwartej lidze czeka Olimpię Lewin Brzeski, która wciąż pozostaje bez zwycięstwa, a sytuacja w dole tabeli ligowej jest napięta. Chemik Kędzierzyn-Koźle znajduje się w środku tabeli, a u siebie jest jednym z najgroźniejszych zespołów w IV lidze. U siebie Olimpia przegrała z Chemikiem 1:3.

Do ciekawego starcia dojdzie w Gogolinie, gdzie udaje się LZS Skorogoszcz, który zmierzy się z miejscowym MKS-em. Oba zespoły dzielą w tabeli jedynie dwa punkty na korzyść gospodarzy. Jeżeli Skorogoszcz odniosłaby wygraną na wyjeździe, to mogłaby liczyć na awans w tabeli. Jesienią oba zespoły bezbramkowo zremisowały w Skorogoszczy.

LZS Starowice to jedyny z naszych czwartoligowców, który zagra w tej kolejce u siebie. Starowiczanie mają zapewne w pamięci porażkę z rundy jesiennej ze Skalnikiem Gracze. Ulegli wówczas jedną bramką. Miejmy nadzieję, że tym razem górą okaże się ekipa z naszego powiatu.

Futsal Ekstraklasa

Fit-Morning Gredar po miesiącu wyjazdów nareszcie wraca do Brzegu. Brzeżanie zagrają w sobotę z KS Constract Lubawa. Ich rywal to wicelider, który w poprzedniej kolejce pokonał „Czerwone Diabły” z Chojnic na własnym parkiecie aż 7:1. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Brzeżanie wciąż znajdują się w strefie spadkowej, a do końca sezonu zostało tylko siedem spotkań.

Sport w weekend rozpiska terminów i godziny spotkań (20-21.03.2021):

Piłka nożna:

III liga: Foto Higiena Błyskawica Gać - Stal Brzeg, 03.04.2021, godzina 13:00

IV liga:

MKS Gogolin - LZS Skorogoszcz, 03.04.2021, godzina 13:00

LZS Starowice - Skalnik Gracze, 03.04.2021, godzina 13:00

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Olimpia Lewin Brzeski, 03.04.2021, godzina 13:00

Futsal Ekstraklasa:

Fit-Morning Gredar Futsal Team Brzeg - Constract Lubawa, 03.04.2021, godzina 13:00

Piłka ręczna:

UKS Olimp Grodków i SKS Orlik Brzeg rozegrają odpowiednio swoje spotkania w I i II lidze za tydzień (10-11.04). Obie ligi obecnie pauzują.