Grodków
Kultura
Powiat brzeski

Spotkajmy się w Tangu


W dniu 7 lutego o godzinie 19:00 w Domu Kultury w Grodkowie (ul. Kasztanowa 16) odbył się wernisaż wystawy fotograficznej ,,Tango” autorstwa Janusza Pasiecznego.

Na wernisażu oprócz mieszkańców Grodkowa i okolic było ok. 50 tangowiczów z Brzegu, Wrocławia, Opola, Gliwic.

Wystawa ,,Tango” powstała na styku dwóch moich pasji: tanga i fotografii. Z Tangiem Argentyńskim po raz pierwszy zetknąłem się przed trzema laty i od tamtej pory stało się moją drugą pasją, a w zasadzie nałogiem. Pierwsze kroki w tangu stawiałem pod okiem Janusza Maligrandy, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Pomysł wystawy zrodził się w mojej głowie przed trzema laty podczas X Festiwalu Tanga w Brzegu. Sama koncepcja doboru zdjęć zmieniała się wielokrotnie…

Impreza składała się z dwóch części. W pierwszej części słowo wstępne wygłosili instruktorzy OkiR w Grodkowie: Wiesław Dubaniowski i Ewa Kałuzińska oraz autor zdjęć. Następnie krótki wykład na temat tanga wygłosiła Pani Anna Kaczmarek miłośniczka i animatorka tanga z Oławy. W drugiej części imprezy z inicjatywy autora zaplanowano krótką milongę.

Najprościej rzecz ujmując Milonga to nic innego jak dancing, na którym tańczy się wyłącznie tanga. Gwoli ścisłości Milonga to również gatunek tanga charakteryzujący się mocnym rytmem.

Tańcząc w bliskim objęciu (abrazo) dbamy nie tylko o formę ale przede wszystkim szukamy wzajemnej relacji między kobietą i mężczyzną, wzajemnej bliskości, emocji, energii… Sądzę, że obserwacja tańczących, przy akompaniamencie dobrej muzyki będzie dobrym dopełnieniem prezentowanych fotogramów i pozwoli lepiej zrozumieć istotę tego magicznego tańca.

Wystawę będzie można oglądać do dnia 1 marca 2020 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Grodkowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.okir.pl.

298 views