Aktualności
Kultura

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał, pisarką z Opola


„Lee Schubienik” to debiut Aleksandry Konefał. Wybitny debiut. Mroczna, gotycka opowieść, pełna tajemnic. Z Autorką spotkamy się na brzeskim zamku 29 października o godz. 18.00. Zanim to nastąpi, sięgnijmy po tę książkę, bo warto – jest naprawdę godna polecenia. „Lee Schubienik” – powieść, a zarazem tytułowy bohater – już na Was czeka na Zamku. Idź tajemnico do tajemnicy!

Aleksandra Konefał – urodzona w 1986 r. w Opolu; z wykształcenia historyk, z zamiłowania koneserka wszelako pojętej kultury. Posiada bogate doświadczenie w pracy w social mediach, przez lata administratorka licznych forów oraz stron internetowych poświęconych kulturze japońskiej. Od 2011 r. prowadzi bloga pt. My Artistic Asylum, a także facebookowy profil o tej samej nazwie, gdzie zamieszcza recenzje płyt, filmów, seriali oraz porady dla początkujących pisarzy.

W swojej literackiej twórczości łączy elementy młodzieżowej powieści przygodowej i gotyckiego horroru. Jej pisarskim autorytetem od lat pozostaje Edgar Allan Poe. Fragmenty swoich opowiadań i książek publikowała na Portalu Pisarskim.

„Lee Schubienik” – premiera 02.04.2020 r.; wydawnictwo Novae Res

Siedemnastoletnia Alicja, córka przedwcześnie owdowiałego barona von Tochka, zamieszkuje nawiedzaną przez duchy, gotycką rezydencję, od stuleci dumnie górującą nad miasteczkiem Statton. Życie dziewczyny zamienia się w pasmo udręk, gdy ojciec decyduje się na odesłanie córki z liceum w Alton i zorganizowanie jej w domu prywatnych lekcji. Zrozpaczona dziewczyna, szukając zapomnienia w ciszy pobliskiego lasu, spotyka na swojej drodze tajemniczego mężczyznę, który właśnie zamierza popełnić samobójstwo. Wkrótce potem Alicja zdaje sobie sprawę, że darzy niedoszłego wisielca wyjątkowo silnym uczuciem. Jednak jej nowy przyjaciel okazuje się jeszcze dziwniejszy niż okoliczności, w jakich się poznali...