Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. koronawirusa


Pracownicy sanepidu, samorządowcy, służby medyczne i przedstawiciele wojska, straży pożarnej oraz policji wzięli dziś (09.03) udział w spotkaniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W trakcie ponad godzinnej debaty w sali konferencyjnej brzeskiego Starostwa poruszono tematy związane z zagrożeniem koronawirusem. Z najnowszych danych wynika, że kilka osób poddanych jest nadzorowi epidemiologicznemu, a w powiecie nie stwierdzono żadnego przypadku nowej choroby.

Mamy czterech mieszkańców, których stan zdrowia poddany jest tzw. samoobserwacji – podkreślała na spotkaniu Agnieszka Kilimiak, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzegu. – Osoby te dwa razy dziennie monitorowane są przez naszych pracowników, a informacje podawane są telefonicznie. Zaleciliśmy im ograniczenie kontaktów zawodowych oraz społecznych. Ponadto w ostatnich dniach dwie osoby z naszego regionu trafiły na oddział zakaźny w Opolu. W obu przypadkach wyniki na koronawirusa były negatywne. Na chwilę obecną nie stwierdzono nowego wirusa na terenie całego powiatu brzeskiego.

Sanepid przypomina mieszkańcom, że w razie pojawienia się symptomów zarażenia koronawirusem należy powiadomić brzeską placówkę. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dostępni są pod numerem  77 444 18 50, a w nagłych przypadkach, po godzinach urzędowania pod telefonem alarmowym 793 832 257.

381 views