Brzeg
Sport

SPR BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskie wygrywają Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa SKS Orlik Brzeg


Bez niespodzianek w przedsezonowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa SKS Orlik Brzeg pod Patronatem Burmistrza Miasta Brzeg, który odbywał się w sobotę, 5 września br. na hali MOSiR przy ul. Oławskiej w Brzegu. Zwycięstwo odniósł faworyt, czyli 1-ligowy SPR BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskie.

W turnieju udział wzięły cztery zespoły

Na brzeskim parkiecie w sobotnim turnieju wystąpiły cztery drużyny: SPR BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskie (1 Liga), LKS OSiR Komprachcice (2 Liga), SKS Orlik Brzeg (2 Liga) oraz KPR Gwardia Opole (Juniorzy).

Zgodnie z formułą turnieju pierwsze dwa pojedynki były półfinałami i ich zwycięzcy zagrali ze sobą w finale, a przegrani w meczu o 3 miejsce.

Niezwykle gościnny Orlik

Gospodarze turnieju – SKS Orlik Brzeg byli niezwykle gościnni i zamknęli tabelę sobotniej rywalizacji. Należy jednak podkreślić, że brzeżanie nie zagrali w pełnym składzie, zabrakło m.in. jednego z czołowych strzelców 2 Ligi w ubiegłym sezonie – Łukasza Ogorzelca.

Brzeska ekipa pechowo, po konkursie rzutów karnych, uległa juniorom KPR Gwardii Opole. W regulaminowym czasie gry padł remis 33:33, pomimo iż Orlik na niespełna dwie minuty do końca spotkania prowadził 32:29.

To jednak dopiero początek przygotowań do zbliżającego się sezonu 2020/2021, a przed brzeskim zespołem kolejne sparingi.

SPR BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskie zgodnie z planem

Zgodnie z przewidywaniami Puchar Prezesa SKS Orlik Brzeg pojechał do Obornik Śląskich. Drużyna SPR BÓR-JOYNEXT była jedynym pierwszoligowcem na turnieju w Brzegu. W finale dolnośląska ekipa pokonała juniorów KPR Gwardii Opole.

Królem Strzelców sobotniego turnieju został zawodnik KPR Gwardii Opole – Michał Niewiadomski. Najlepszym Bramkarzem wybrano Mateusza Lellka – również z opolskiego teamu. Z kolei nagroda MVP – najlepszego zawodnika turnieju, powędrowała do Komprachcic, gdyż zdobył ją gracz LKS-u OSiR – Tomasz Marcyniuk.

Rozgrywki 2 Ligi ruszą w weekend 19-20 września, a pierwsze spotkanie SKS Orlik Brzeg rozegra na wyjeździe z MKS-em Tęczą Folplast Kościan.

Reklama
431 views