Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Sprawcy włamania ujęci dzięki akcji na Facebook’u


Wczoraj (03.04.2020) w godzinach nocnych doszło do włamania do sklepu papierniczego ADK mieszczącego się w centrum handlowym S1 przy ulicy Łokietka w Brzegu.

Pracowniczka, która rano otwierała sklep, zauważyła ślady włamania, o czym niezwłocznie poinformowała policję. Menedżer sklepu sprawdził nagrania z monitoringu, które choć nie uwidoczniły twarzy sprawców, pozwoliły dzięki funkcji nagrywania głosu ustalić ksywę jednego z włamywaczy. Był nim mężczyzna o pseudonimie „Erni”. Informację o tym, wraz z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawców, zamieścił na Facebook’u.

Reakcja użytkowników portalu społecznościowego była natychmiastowa. Post uzyskał ponad 200 udostępnień, dzięki którym 9 osób przekazało informację o tożsamości sprawców. Uzyskane informacje zostały przekazane brzeskiej policji. Z informacji do których dotarł nasz portal wynika, że włamywacze zostali ujęci dzisiaj około godziny 18.30. Przy sprawcach znaleziono część skradzionego towaru.

Właściciel sklepu nadal szacuje straty, które mogą sięgać nawet 15 tys zł.

Na pochwałę zasługuje reakcja brzeskich użytkowników Facebook’a , dzięki którym udało się ustalić sprawców włamania, jak również sprawne przeprowadzenie akcji ujęcia przestępców przez funkcjonariuszy KPP w Brzegu.

3892 views