Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Strażacy musieli wyważać drzwi do mieszkania


Dzisiaj (16.04.2020) około godziny 20.40 młoda mieszkanka bloku przy ulicy Szkolnej usłyszała wołanie o pomoc. Głos dochodził z jednego z mieszkań. Zawiadomiła o tym swoją mamę, która natychmiast przybiegła z pracy i poinformowała o tym służby. Na miejsce udał się patrol policji oraz zespół pogotowia ratunkowego. Z uwagi na fakt, że mieszkanie było zamknięte, a kobieta wzywająca pomocy nie była w stanie otworzyć drzwi, na pomoc zostali również wezwani strażacy, którzy po przybyciu wyważyli drzwi.

W mieszkaniu zastali roztrzęsioną 92-letnią kobietę siedzącą na łóżku oraz jej 68-letniego syna leżącego na podłodze bez oznak życia. Niestety, medycy stwierdzili zgon mężczyzny a schorowaną kobietę zabrali do szpitala.

Brzeska Radna, Pani Anna Głogowska, która zawiadomiła służby o tym zdarzeniu, powiedziała nam „… jestem jej najbliższą sąsiadką więc jak coś się działo to mogła na mnie liczyć. Wczoraj wzywałam pogotowie, byłam w kontakcie z jej lekarzem. Dlatego jej syn przyjechał na moją prośbę żeby nie była sama. Przyjechał, żeby z nią być przez parę dni … jest mi bardzo przykro, że tak się wydarzyło.”

1790 views