Aktualności
Kultura

Średniowieczny Grodków: nowa mapa zachęcająca do zwiedzania miasta


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie zaprasza do Działu Edukacji Regionalnej na grupowe lub indywidualne zwiedzanie Grodkowa z najnowszą mapą edukacyjną i grą miejską. Grupowe lub indywidualne zwiedzanie.

Mapa została przygotowana i opracowana przez pracowników Działu Edukacji Regionalne. Jest to forma gry terenowej z zaznaczonymi ośmioma miejscami wartymi odwiedzenia. Nawiązują one do średniowiecznej historii miasta. Aby lepiej poczuć klimat tamtej epoki, o każdym z zabytków opowiada konkretna postać (część z nich to postaci historyczne). 

- Dla urozmaicenia zwiedzania przy każdym punkcie na zwiedzających czeka zagadka, a dzięki wszystkim prawidłowo rozwiązanym zadaniom można odczytać hasło końcowe. Mamy nadzieję, że taka forma zwiedzania zachęci mieszkańców (i nie tylko) do spaceru po dobrze znanych ulicach i poszerzy wiedzę o historii Grodkowa. Po „Średniowieczny Grodków” może sięgnąć każdy, niezależnie od wieku. Na edukacyjny spacer mogą się wybrać rodzice z dziećmi, młodzież oraz dorośli. Każdy, kto ma ochotę może podjąć wyzwanie i sprawdzić swoją wiedzę o Grodkowie – zdradza Ewa Eliasz-Kożuch z Działu Edukacji Regionalnej.

Dla osób zapracowanych Dział Edukacji Regionalnej przygotował dodatkową ofertę. W sobotę (29.05) od godziny 9:00 do 14:00 będzie można wybrać się na zwiedzanie miasta z mapą „Średniowieczny Grodków oraz zobaczyć wystawę „Zabytkowy Grodków”.Zapisy na grę miejską trwają do 28 maja. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona. Numer kontaktowy 77 415 54 28 lub mailowo dzial.edukacji.regionalnej@gmail.com

Miejska gra turystyczna „Średniowieczny Grodków“ została wydana w ramach realizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Grodkowie projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.