Aktualności
Sport
Stal Brzeg

Stal Brzeg gra dalej w Pucharze Polski


Nie mieli wielkich trudności z reprezentantem okręgówki piłkarze Stali, którzy pokonali LKS Ujazd 7:0. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, kiedy żółto-niebiescy zdobyli aż sześć trafień. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie awans do 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski, a w tej rundzie 11 listopada zmierzymy się w Brzegu z MKS-em Kluczbork.

Trener Domagała solidnie zamieszał składem, a w pierwszym składzie wyszli zawodnicy, którzy dotychczas dostawali w lidze mniej minut. Przewaga brzeżan w pierwszej połowie nie podlegała dyskusji, choć momentami zbyt wolno rozgrywali oni piłkę. Skuteczność również nie była naszą mocną stroną. Trzy dobre szanse miał Celuch, próbowali także Szymczyk, Niemczyk czy Ogrodowski. Gospodarze zaatakowali w zasadzie raz, ale naprawdę groźnie. W 33. minucie w sytuacji sam na sam świetnie interweniował Stitou. Dopiero w 43. minucie otworzyliśmy wynik. Po krótko rozegranym rzucie rożnym najwyżej w szesnastce wyskoczył Budnik, kierując piłkę do siatki.

W przerwie trener przeprowadził aż pięć zmian, a gra wyglądała lepiej i przede wszystkim byliśmy skuteczniejsi. W 47. minucie na 2:0 podwyższył Maj, który pięknie dokręcił piłkę, uderzając zza szesnastki. W 51. minucie trzecią bramkę zdobył Niemczyk, wykorzystując dośrodkowanie Danielika. Cztery minuty później Kamiński zagrał prostopadle do Dychusa, ten minął bramkarza i trafił do siatki. Na kolejnego gola czekaliśmy do 67′, kiedy Danielik z łatwością znalazł się w polu karnym i pokonał golkipera miejscowych. W samej końcówce z rzutu karnego trafił Niemczyk, a dzieła zniszczenia dokonał Dychus. Rezultat powinien być wyższy, ale okazji nie zdołali wykorzystać m.in. Podgórski czy Niemczyk. Najważniejsze jednak, że bez problemów udało się wywalczyć awans, a swoje szanse w tym spotkaniu otrzymali nasi juniorzy. Zadanie wykonane, ale już w sobotę będzie znacznie ciężej.

1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

LKS Ujazd – Stal Brzeg 0:7 (bramki: Budnik 43′, Maj 47′, Niemczyk 51′, 88’k, Dychus 55′, 90′, Danielik 67′)

Stal: Stitou – Niewieściuk, Budnik, Ogrodowski (46′ Maj), Kudra, Niemczyk, Kuriata (46′ Danielik), Zapotoczny (46′ Łukawiecki), Szymczyk (46′ Kamiński), Dychus, Celuch (46′ Podgórski). Trener Marcin Domagała.

Żółta kartka (Stal): Celuch.

Sędziował: Piotr Stefanides (Kędzierzyn-Koźle).

Widzów: 50.

Reklama
179 views