Aktualności
Sport
Stal Brzeg

Stal Brzeg ma nowego trenera


W poniedziałkowy (15.12.) wieczór zarząd Stali Brzeg podjął decyzję, iż nowym trenerem piłkarskiej Stali zostanie Arkadiusz Bator.

Nowy szkoleniowiec żółto-niebieskich urodził się 17 listopada 1982 roku. Przez niemal całą trenerską karierę związany był z wrocławskim Śląskiem, gdzie pracował najpierw z drużynami młodzieżowymi, a następnie z juniorami (Centralna Liga Juniorów) i rezerwami (III lidze). Pełnił również funkcję koordynatora Akademii Śląska Wrocław, a także był II trenerem w ekstraklasowej drużynie Śląska.

Po zakończeniu pracy we Wrocławiu trener Arkadiusz Bator przejął Polonię Nysa. Już w pierwszym sezonie pracy osiągnął tam niemałe sukcesy, gdyż jego zespół „rozjechał” IV-ligową konkurencję, kończąc sezon bez porażki. W sierpniu Polonia sięgnęła ponadto po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, w finale po rzutach karnych pokonując Stal. 

Debiutancka runda Polonii Nysa w III lidze nie była udana. Drużyna wywalczyła w niej 11 punktów, odnosząc 3 zwycięstwa, 2 remisy i 11 porażek. Przyczyny słabych wyników należy upatrywać w braku spektakularnych transferów do klubu po wywalczeniu awansu. – Boisko nas jednak zweryfikowało. Kadrowo nie sprostaliśmy wyzwaniu – mówił w grudniu dla NTO Marek Byrski, dyrektor sportowy Polonii. Władze klubu z Nysy wraz z końcem rundy podjęły decyzję o rozstaniu z trenerem. Arkadiusz Bator prowadził Polonię Nysa w 43 oficjalnych meczach, z których 26 wygrał, 3 zremisował i 14 przegrał. Warto dodać, że trener Bator jest uczestnikiem trwającego właśnie kursu UEFA Pro, kończącego się przyznaniem najwyższej dostępnej licencji trenerskiej, która uprawnia do prowadzenia drużyny nawet w Ekstraklasie.

Reklama
215 views