Brzeg
Sport

Stal Brzeg przygotowuje się do nowego sezonu


Intensywnie do nowego sezonu rozgrywek III ligi przygotowują się piłkarze Stali. Pod okiem trenera Marcina Domagały żółto-niebiescy szlifują formę, trenując cztery razy w tygodniu oraz rozgrywając mecze sparingowe. W drużynie doszło także do sporych przetasowań kadrowych. Po tym, jak ubiegły – z powodu pandemii przedwcześnie zakończony – sezon piłkarze Stali zakończyli dopiero na 15. miejscu w tabeli, działacze oraz trenerzy nie ukrywali, że zespół potrzebuje solidnej przebudowy. I takiej przebudowy jesteśmy właśnie świadkami.

Zespół potrzebuje solidnej przebudowy

Z brzeskiego klubu jak dotychczas odeszło sześciu zawodników, w tym ważne postacie takie jak Mateusz Cieślik, Dawid Pożarycki czy Tomasz Gajda, który trafił do II-ligowego Sokoła Ostróda, ale również rezerwowi, m.in. Bartłomiejowie Kulczycki i Kolanko. Wczoraj klub poinformował o nowych nabytkach. Do kadry seniorów zostali włączeni zdolni juniorzy pochodzący z Brzegu – Mikołaj Kudra i Maksymilian Podgórski, na zasadzie transferu definitywnego piłkarzem żółto-niebieskich został Mateusz Jaros, a dużym wzmocnieniem powinien być nowy pomocnik Michał Sypek, ostatnio występujący w Ruchu Zdzieszowice.

Piłkarze rozegrali sześć sparingów, wygrywając cztery z nich

Z tego co słyszymy, to dopiero początek transferowej ofensywy Stali. Brzescy piłkarze regularnie sprawdzają swoją dyspozycję w meczach kontrolnych. Jak dotychczas rozegrali ich sześć, wygrywając cztery z nich (w tym z drugoligowymi rezerwami Śląska Wrocław), raz remisując (1:1 z MKS-em w Kluczborku) i tylko raz przegrywając (1:4 z Ruchem Chorzów). Ten ostatni sparing był niezwykle pożyteczny, bowiem na tle bardzo mocnego przeciwnika pokazał mankamenty i błędy, nad którymi nasi zawodnicy muszą jeszcze pracować.

Już w tę sobotę (18.07.) Stal czeka niezwykle ważny bój.

W Źlinicach brzescy piłkarze zmierzą się z tamtejszym Orłem, a stawką meczu będzie awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski! Warto przypomnieć, że to nasza drużyna w ubiegłym roku zdobyła to trofeum i tym razem za wszelką cenę zamierza bronić tego tytułu. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy również terminarz III ligowych rozgrywek. Pierwszy mecz piłkarze Stali rozegrają 1 sierpnia o godzinie 17:00, kiedy na własnym obiekcie podejmą Lechię Zielona Góra.

235 views