Aktualności
Sport

Stal Brzeg: wielkie zmiany i przygotowania do sezonu


Trzecioligowcy z Brzegu rozpoczęli 7 lipca przygotowania do kolejnych rozgrywek. Po poprzednim sezonie z drużyną pożegnało się łącznie aż 15 zawodników! W Stali pojawią się jednak nowe twarze.

Brzeżanie mają za sobą dwa sparingi, które zostały rozegrane w ostatnim czasie. W pierwszym meczu kontrolnym zremisowali na własnym obiekcie ze Ślęzą Wrocław 2:2. Drugie spotkanie zakończyło się wygraną Stali z MKS-em Kluczbork 5:1.  

- Z zespołu odeszła spora grupa zawodników, którzy bronili barw Stali w poprzednim sezonie. Podpisujemy kontrakty z nowymi piłkarzami, niektórych jeszcze testujemy. Niebawem pojawią się nowe nazwiska. Zawodnicy, którzy już podpisali z nami kontrakty to: Marcin Wdowiak, Pavlo Koval i Kuba Czajowski – mówi Arkadiusz Bator, szkoleniowiec zespołu BTP Stali Brzeg.

Bardzo ciekawie zapowiada się transfer ukraińskiego napastnika Pavlo Kovala, który w ostatnich sezonach rozgrywał spotkania w czwartoligowej Victorii Chróścice. W 110 meczach, które rozegrał w IV lidze i okręgówce strzelił on 101 bramek, zaliczając przy tym ogromną liczbę asyst. W poprzednim sezonie ukraiński snajper trafił do siatki rywali 22 razy. 

- W poprzednim sezonie tak naprawdę nie mieliśmy prawdziwego napastnika. Musieliśmy posiłkować się zawodnikami z innych pozycji. Mam nadzieję, że dla Pavlo Kovala gra w III lidze nie będzie większym problemem. Jestem pewny, że szybko się zaaklimatyzuje w naszym zespole i zacznie strzelać bramki, potwierdzając tym samym, że właśnie takiego napastnika potrzebowaliśmy. Widzę w nim duży potencjał  – dodaje Arkadiusz Bator.

W najbliższym czasie zespół będzie przeprowadzał sparingi w odstępie dwóch, trzech dni. Będą one traktowane jako trening i zarazem weryfikacja przyszłych zawodników. Niebawem poznamy ostateczny kształt brzeskiej drużyny, a Stal skupi się na przygotowaniach do kolejnego sezonu.

Pavlo Koval (foto: Stal Brzeg)