Aktualności
Stal Brzeg

Stal Brzeg zagra mecz o przełamanie


Mecz 12. kolejki III ligi będzie dla piłkarzy Stali okazją na przełamanie serii czterech kolejnych spotkań bez porażki. I mimo, iż żółto-niebiescy nie wyglądali źle w tych ostatnich starciach, to brakowało w nich zadania decydującego ciosu. Teraz okazja do zdobycia trzech punktów będzie znakomita, bo w sobotę do Brzegu przyjedzie ostatnia w tabeli Polonia-Stal Świdnica.

Świdniczanie są tegorocznym beniaminkiem III ligi i kolejnym, który przekonuje się, jak wielka różnica poziomów jest pomiędzy IV ligą a makroregionalną III. Polonia po jedenastu rozegranych spotkaniach zajmuje ostatnie, 19. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów. Straciła do tego najwięcej goli w lidze. Skąd więc kibice biało-zielonych mogą czerpać nadzieję na korzystny wynik w Brzegu? Pod koniec września z posadą trenera pożegnał się trener Rafał Markowski, a jego miejsce zajął znany na Dolnym Śląsku Jarosław Pedryc. „Nowa miotła” pozamiatała co prawda dopiero w drugim meczu, ale środowe zwycięstwo Polonii/Stali nad ROW-em Rybnik (2:1) było co najmniej niespodzianką.

Mecz Stal Brzeg – Polonia/Stal Świdnica zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Brzegu w sobotę, 10. października o godzinie 14:00. Organizatorzy przypominają o możliwości zakupu biletu w przedsprzedaży (w piątek na Stadionie Miejskim od 18:00 do 19:00).

Serdecznie zapraszamy i prosimy o przestrzeganie wszystkich obostrzeń, związanych z wprowadzeniem „żółtej strefy” na terenie naszego kraju (zasłonięcie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego i zajęcie co czwartego miejsca na trybunach).

Reklama
199 views