Aktualności
Sport
Stal Brzeg

Stal Brzeg zagra u siebie z mocnym przeciwnikiem


Połowa rundy jesiennej za nami. Piłkarze brzeskiej Stali znajdują się w czubie tabeli i zamierzają się w nim utrzymywać jak najdłużej. Aby to uczynić, trzeba będzie pokonać bardzo niełatwego rywala, jakim jest LKS Goczałkowice. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Brzegu w sobotę o godzinie 15:00.


LKS Goczałkowice to beniaminek III ligi, który radzi sobie w niej bardzo śmiało. 13 punktów zdobytych w dziewięciu meczach zapewnia mu wysoką, siódmą lokatę. Tak dobre wyniki nie powinny dziwić nikogo, kto spojrzy w kadrę LKS-u. Znajdziemy tam wielu zawodników z doświadczeniem w Ekstraklasie (Piotr Ćwielong czy Łukasz Hanzel mają łącznie 300 spotkań na tym szczeblu) czy I i II lidze. To właśnie Ćwielong, były Mistrz Polski jest obecnie grającym trenerem klubu z Goczałkowic i jednocześnie najlepszym strzelcem tego zespołu (6 bramek, ex aequo z Bartoszem Marchewką).


Ewentualne zwycięstwo zapewni drużynie Stali awans o jedną pozycję wyżej, bo bezpośredni mecz rozegrają ze sobą MKS Kluczbork i Polonia Bytom. Seria meczów bez porażki bije i obecnie wynosi sześć spotkań. Pozostaje nam mieć nadzieję, że żółto-niebiescy poradzą sobie z tym niełatwym przeciwnikiem. Pierwszy gwizdek zabrzmi na brzeskim stadionie o godzinie 15:00.


Przedsprzedaż biletów na to spotkanie będzie prowadzona w piątek, w godzinach od 18:00 do 19:00. Zapraszamy, przypominając, że w związku z umieszczeniem powiatu brzeskiego w „żółtej strefie”, na trybunach będzie mogło zasiąść 25% pojemności trybun (co czwarte krzesełko), czyli około 500 widzów.

Reklama
150 views