Aktualności
Sport

Stań się aktywnym brzeżaninem z MOSiR Brzeg


Ruch na świeżym powietrzu w rekreacyjnej formie niewątpliwie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego właśnie MOSIR w Brzegu wspólnie z Aglomeracją Wrocławską zaproponował mieszkańcom miasta zabawę Aktywny Brzeżanin. Jest to wyzwanie dla wszystkich lubiących aktywność na świeżym powietrzu, jak również dla tych, którzy poszukują motywacji do tego typu działań.

Akcja Aktywny Brzeżanin trwa już od marca. Zainteresowani powinni przede wszystkim włączyć dedykowaną, wybraną przez siebie, aplikację w telefonie komórkowym lub na zegarku, dzięki której będzie możliwe zarejestrowanie aktywności. Aktywność powinna być wykonywana przez 30. minut (np. marsz z kijkami, jazda na rowerze, deskorolce, rolkach). Po jej zakończeniu należy przesłać screen (zdjęcie) z końcowym rezultatem. Można to zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • mms na numer telefonu 513 791 044
  • post na Facebooku do strony: LINK
  • mail na adres: mosir.sport@brzeg.pl

Wyzwanie rozpoczęło się 1 kwietnia i zakończy się 30 czerwca 2021 r.

W każdym miesiącu najaktywniejsze osoby otrzymają tytuł Najaktywniejszej Brzeżanki / Najaktywniejszego Brzeżanina Miesiąca, a na zakończenie cyklu przyznane zostaną tytuły Najaktywniejszej Brzeżanki / Najaktywniejszego Brzeżanina Wiosny 2021 oraz upominki. 

Instruktorzy z MOSiR-u przypominają również, że liczy się regularność, a nie szybkość czy łączna liczba przebytych kilometrów. Ponadto przypominamy o obowiązkach związanych z noszeniem maseczki czy unikaniem kontaktów z innymi osobami. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie MOSiR Brzeg pod Linkiem.