Starowice mocniejsze od Agroplonu Głuszyna

W sobotę (18 września) LZS Starowice podejmował na swoim boisku LZS Agroplon Głuszyna. Mecz rozegrany został w ramach 8.kolejki IV ligi i zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Już w 4. minucie spotkania, po szybkim rajdzie, Jakub Horański znalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości oddał celny strzał na bramkę Głuszyny. Starowice prowadziły 1:0 i wydawało się, że ekipa z naszego powiatu będzie pewnie prowadzić grę. Niestety w 24. minucie Kayode Balogun pewnie wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu. W kolejnych minutach gra przenosiła się z jednej połowy boiska na drugą, a zwodnicy obu drużyn starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – bezskutecznie. Pierwsza połowa spotkania skończyła się wynikiem 1:1.

Rozstrzygająca bramka padła dopiero w 62. minucie meczu. Podanie Rakowskiego dotarło wówczas do Augusto Kaiqede Dos Santosa. Ten uderzył piłkę i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Głuszyny.

W końcowej części spotkania gra wyraźnie się zaostrzyła. Przełożyło się to na dużą liczbę żółtych kartek. Na dziesięć upomnień udzielonych przez arbitra w trakcie meczu tylko dwa zostały miały miejsce w pierwszej połowie. Żółty kartonik obejrzał nawet Marek Moskal, trener bramkarzy Głuszyny.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Obie drużyny wykazały się determinacją i wolą walki, ale to piłkarze ze Starowic stworzyli sobie więcej sytuacji pod bramką rywali. Z tej perspektywy zwycięstwo ekipy z naszego powiatu wydaje się w pełni zasłużone.

LZS Starowice Dolne – LZS  Agroplon Głuszyna 1:1 (2:1)

Bram­ki:  Ho­rań­ski 4’, Kayode Balogun 24’, 62’ Dos Santos.

LZS Sta­ro­wi­ce: Fesser —  Kowalczyk, Grą­dow­ski,  M.Raś (46’  Setla), Pietrakowski,  Ściań­ski (87’ Dłutowski), Ho­rań­ski, Ra­kow­ski, Kaiqede Dos Santos (89’ K. Raś,  Paw­lus, Koc (67’ Raul Da Silva)

Żółte kartki:  Kayode Balogun, M. Raś, Rakowski, Dos Santos,  Da Silva, Ściań­ski, M. Moskal, Kawka, Setla, Czech.

Sędziował: Sebastian Grzebski