Aktualności
Gmina Grodków
Sport

Starowice przegrały z liderem


LZS Starowice w hicie kolejki podejmowały Po-Ra-Wie Większyce. Mimo dobrej postawy gospodarzy trzy punkty zdobył zespół lidera. Goście bezlitośnie wykorzystywali błędy i bez większych problemów trafiali do bramki zespołu spod Grodkowa.

Pierwsza połowa to pasmo niepowodzeń gospodarzy. Mimo że przeprowadzili więcej akcji, to goście zdołali jako pierwsi zdobyć bramkę. W 17 minucie Koc z Większyc wykorzystał zaistniałą sytuację. Napastnik gości przejął piłkę przy błędzie obrońcy gospodarzy i w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem umieścił piłkę w bramce. Do końca pierwszej połowy Przyjezdni prowadzili 0:1.

Po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy bardzo szybko doprowadzili do prowadzenia 2:1. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 47. minucie.  Mateus Da Gama otrzymał piłkę od Rakowskiego, a ten ładnym strzałem z główki wyrównał.  Kilka minut później trafienie zaliczył Kaique Augusto. Przy wyniku 2:1 w 61. wyrównał Koc, który ponownie wykorzystał błąd w obronie. Do końca spotkania Starowice straciły jeszcze dwie bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4 i wygraną lidera.

– Analizowaliśmy grę przeciwnika przed tym spotkaniem, znaliśmy ich mocne i słabe strony. Dobrze pracowaliśmy w defensywie, tak naprawdę to my przejęliśmy kontrolę nad tym spotkaniem od pierwszej minuty. Wiedzieliśmy, że zespół jest bardzo groźny w szybkim ataku, byliśmy na to przygotowani. Można analizować i o tym mówić, ale jak przyjdzie co do czego, to boisko weryfikuje. Nasz rywal stworzył sobie tak naprawdę cztery dobre sytuacje, by oddać strzały i zdobył przy tym cztery bramki. Zagraliśmy dzisiaj dobre spotkanie, ale taka jest piłka, popełniliśmy więcej błędów od rywali – zaznacza Jakub Reil, trener LZS Starowice.

– Obraliśmy taktykę pod kontratak, z całą pewnością trener gospodarzy ma bardzo dobry zespół. Piłkarsko z całą pewnością jest lepszy od naszego zespołu, dobrze ją ustawił. Jednak pod względem charakteru, tożsamości z klubem pokazaliśmy, że umiemy grać w piłkę i jesteśmy liderem – dodał szkoleniowiec z Większyc, Tomasz Hejduk.

LZS Starowice – LZS Po-Ra-Wie Większyce 2:4 (0:1)

Bramki: Mateus Da Gama 47’ , Kaique Augusto 51’ – Koc 17’ 61’ 90+’ , Wąsik 80’

LZS Starowice: Fesser – M. Raś, Rzepka, Grądowski, Pietrakowski, Nowosielski, Rakowski, Siciański (Da Silva 80’), Augusto Kaique, Hascak (Rodrigues 84’), Mateus Da Gama

Po-Ra-Wie: Olszewski – Szafarczyk (Stachura 24’ – Całupa 90’), Dorosławski, Kierdal, Stachura, Sikora, Niemiec, Wąsik, Rypa, Koc, Blaciuk.

Reklama
227 views