112
Aktualności

Stop prędkości


Policjanci z brzeskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Prędkość”. Swoją uwagę skupili na egzekwowaniu od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W takich działaniach ważna jest również prewencja i edukacja, dlatego nasi policjanci przypominali o zmianie przepisów, które weszły w życie 1 czerwca.

Niestety wciąż jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zbyt duża prędkość przyczynia się do wielu niebezpiecznych zdarzeń, zarówno dla podróżujących samochodami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas niedawnych działań policjanci ujawnili blisko 90 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. Wszyscy nie dostosowali się do obowiązujących limitów. Jeden z takich kierowców, mimo wcześniej zatrzymanych uprawnień za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o minimum 50 km/h, ponownie wsiadł za kierownicę. Teraz 36-letni mieszkaniec województwa łódzkiego musi się liczyć z wydłużeniem decyzji do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Wielu kierowców lekceważąco podchodzi do obowiązujących przepisów i nie liczy się z nimi. Dlatego, niedawne działania były również dobrą okazją, by rozmawiać z kierowcami. Tym razem, dzięki współpracy i sfinansowaniu ulotek z budżetu Urzędu Gminy Skarbimierz-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, podróżujący otrzymywali materiały dotyczące zmiany przepisów drogowych, które weszły w życie 1 czerwca:

Więcej o wspomnianych przepisach przeczytać można TUTAJ