Aktualności

Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego zaprasza na wielkie sprzątanie BrzeguStowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego zachęca do wzięcia udziału w wielkim sprzątaniu Brzegu w ramach Dnia Ziemi 2021, które zostało zaplanowane na czwartek 22 kwietnia, na godzinę 16:00. Miejscem spotkania będzie brzeski Rynek, skąd uczestnicy mniejszymi grupami ruszą do miejskich parków. 

Dzień Ziemi 2021 w Brzegu

Pierwszy z ideą Dnia Ziemi (powszechnie funkcjonują również nazwy Światowy lub Międzynarodowy Dnień Ziemi – przyp. red.) wystąpił w 1969 roku, podczas konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego, Amerykanin –  John McConnell. Natomiast pierwsze obchody takiego dnia zorganizowane zostały 21 marca 1970 roku w San Francisco, dzięki inicjatywie ówczesnego burmistrza tego miasta – Josepha Alioto. 

W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Stąd w wielu miejscach świata odbywają się liczne wydarzenia i imprezy plenerowe, w tym także tzw. sprzątanie świata. 

Nie inaczej będzie w Brzegu. Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego już teraz zaprasza do wspólnego sprzątania miasta, które odbędzie się w czwartek, 22 lutego. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu spotkają się o godzinie 16:00 na brzeskim Rynku, gdzie następnie podzieleni zostaną na mniejsze grupy i ruszą w kierunku miejskich parków, porządkując po drodze zaśmiecone tereny.

Organizatorzy przy współpracy z Zakładem Higieny Komunalnej w Brzegu zadbali o worki na śmieci oraz rękawice dla uczestników akcji. 

W imieniu Stowarzyszenia Razem Dla Powiatu Brzeskiego zachęcamy do wzięcia udziału w wielkim sprzątaniu Brzegu wszystkie dzieciaki, młodzież szkolną, a także pozostałych mieszkańców, którym leży na sercu ład w otaczającej nas przestrzeni. 

Warto już teraz kliknąć link do wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/events/906787406819560/ i dołączyć do tej wspaniałej inicjatywy.