112
Aktualności

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę


Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców. Przekonał się o tym 26-letni kierowca audi, którzy za znaczne przekroczenie prędkości stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysokim mandatem karnym.

6 stycznia tuż po godzinie 8:00 policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. 26-latek w terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Na policyjny radar wpadł w Karczowie na krajowej 94. Mężczyzna tłumaczył, że śpieszy się do pracy. Stracił już swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

https://www.facebook.com/firma.nigrum

Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. W szczególności jest to niebezpieczne w terenie zabudowanym. Wiele tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest spowodowanych nadmierną prędkością, niestosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności. Tylko w powiecie brzeskim w 2021 roku na drogach zginęło aż 14 osób. To o 14 za dużo. Za każdym z tych zdarzeń kryje się tragedia ludzka. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców. Każdy, kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Pośpiech do pracy, do domu czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka?