Aktualności
Brzeg
Straż Pożarna

Strażacy interweniowali dzisiaj aż 7 razy. Powodem silny wiatr


W dniu 4 lutego do godziny 11:00 strażacy z terenu powiatu brzeskiego wyjeżdżali 7-krotnie do interwencji związanych z występowaniem silnych wiatrów.

Na drodze wojewódzkiej 401 pomiędzy miejscowością Przylesie, a wjazdem na autostradę A4 (węzeł „Brzeg”) samochód osobowy wjechał w powalone na jezdnię drzewo. 

Przewrócone drzewo oraz konary były również usuwane z jezdni na drogach w pobliżu Mikolina, Kopic oraz przy ul. Starobrzeskiej w Brzegu.

Kolejne zgłoszenia dotyczyły zabezpieczenia obróbek blacharskich w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 1 w Brzegu przy ul. Chrobrego, zabezpieczenia oberwanej blachy  w budynku Żłobka przy ul. Piastowskiej w Brzegu oraz zabezpieczania oberwanej rynny w budynku mieszkalnym przy ul. Piastowskiej w Brzegu.

W działaniach związanych z silnym wiatrem nie odnotowano osób poszkodowanych. Brało w nich udział łącznie 13 zastępów straży pożarnej z JRG Brzeg, JRG Grodków oraz OSP Przylesie.

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru, które obowiązywało od godziny 4:00 dnia 4.02.2021 r. do godziny 11:00 dnia 4.02.2021 r.

Reklama
269 views