Aktualności

Strażacy z OSP zachęcali do szczepień


Druhowie z OSP Tarnów Grodkowski zachęcali mieszkańców gminy do zapoznania się z informacjami związanymi ze szczepieniami przeciwko COVID-19. Odwiedzili w tym celu miejscowości: Nowa Wieś Mała, Tarnów Grodkowski, Kopice, Głębocko, Więcmierzyce, Żelazna i Osiek Grodkowski.

- Reakcja ludzi na roznoszenie ulotek jest jak najbardziej pozytywna. Większość osób jest już zaszczepiona pierwszą dawką i są to osoby starsze lub personel medyczny. Młodsi mieszkańcy myśleli, że to tylko kwestia wykonania telefonu, rejestracji i czekania na swoją kolejkę. Jesteśmy jednostką ochotniczą i staramy się uczestniczyć w takich akcjach. Szczególnie jeśli chodzi o niesienie pomocy dla osób starszych, które często nie mają możliwości rejestracji przez internet – informują strażacy z OSP Tarnów Grodkowski.

Na ulotkach, które strażacy przekazali mieszkańcom, znaleźć można m.in. numer na infolinię i inne niezbędne informacje. W akcji uczestniczyło 8 druhów z OSP Tarnów Grodkowski: Zbigniew Skrzyczewski, Grzegorz Janik, Tomasz Bigas, Sebastian Żurek, Szymon Zurek, Paweł Pejs, Wiktoria Bigas, Klaudia Konik. Sama jednostka spod Grodkowa liczy 27 ochotników, którzy uczestniczą w wielu akcjach ratowniczych na terenie gminy i poza jej granicami.