Sukces grodkowian na Ogólnopolskich Zawodach Modeli Halowych w Kłomnicach

Sukcesem grodkowskich modelarzy zakończył się udział w Zawodach Pucharu Polski w Kłomnicach. Rywalizacja modeli latających z napędem gumowym odbywała się w klasach A6 i A6M (15 maja) oraz  F1D (16 maja).

W kategorii A6M zawodnicy reprezentujący OKiR Grodków zajęli: pierwsze miejsce Zuzanna Szylar, drugie Maja Gawryś, czwarte Monika Kawa, piąte Olena Kozłowska, szóste Zygmunt Pająk, siódme Gabriel Szulc.

Jak widać w tej kategorii miejsca od pierwszego do siódmego zajęli zawodnicy z OKiR w Grodkowie. Tylko trzecie miejsce zajął zawodnik z Aeroklubu Częstochowskiego, był to Kacper Gałązka.

W kategorii A6 Juniorów Karina Sawicka z Grodkowa zajęła drugie miejsce.

W kategorii A6 Karina Sawicka zajęła czwarte, a Tadeusz Sawicki piąte miejsce. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Paweł Frąckiewicz, asystent trenera kadry narodowej i członek Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny „Feniks”, a drugie i trzecie miejsce należało do zawodników z częstochowskiego aeroklubu.

Zapytaliśmy Tadeusza Sawickiego animatora i długoletniego instruktora modelarstwa, czy sukces Grodkowian był zaskoczeniem.

Był on w pełni zasłużony. Dzieci są bardzo zaangażowane. Ciężka praca i intensywny trening dają takie rezultaty. Do udanych występów naszych zawodników jesteśmy przyzwyczajeni. Tydzień wcześniej w Łasku w kategorii A6M Monika Kawa zajęła pierwsze miejsce, a Olena Kozłowska czwarte.

W kategorii A6 ja zająłem drugie miejsce, Karina wylądowała na jedenastym. Problemem była tam zbyt niska hala z odstającymi elementami konstrukcji dachu. Wyższa hala w Częstochowie była dla nas bardziej przyjazna – mówi Sawicki.

W klasie F1D Tadeusz Sawicki zajął trzecie miejsce, a Karina Sawicka czwarte. Ponownie wyprzedził ich Paweł Frąckiewicz z SMO „Feniks” zajmując pierwsze miejsce.

Następne zawody zaliczane do Pucharu Polski odbędą się 12 czerwca 2021 roku w Witkowie koło Gniezna. Finał odbędzie się w listopadzie w grodkowskiej hali sportowej.