Aktualności

Sukces „Trójki” w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


Do Turnieju BRD Opole 2021 zgłosiło się 750 uczniów z 62 szkół podstawowych z województwa opolskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: młodszą  (klasy IV, V, VI) oraz starszą (klasy VII i VIII).    

Turniej składał się z 3 etapów. W każdym z nich uczestnicy zmierzyli się z testem:

- przepisy ruchu drogowego (25 pytań),

- skrzyżowania (10 pytań),

- pomoc przedmedyczna (10 pytań). 

Oprócz tego pokonać trzeba było trasę znajdującą się w miasteczku ruchu drogowego. Wszystko odbywało się on-line, z wykorzystaniem platformy internetowej. 

Finał turnieju rozegrano 12 czerwca. Udział wzięło w nim 128 uczniów z 46 szkół w grupie młodszej i 91 uczniów z 36 szkół w grupie starszej. 

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Brzegu w Finale Wojewódzkim Konkursu BRD zajęli 2. miejsce zespołowo. Jest to największe osiągnięcie dzieciaków z terenu naszego miasta i powiatu w ostatnich latach. Sukces cieszy jeszcze bardziej, bo poziom trudności konkursu był bardzo wysoki. 

Wspaniałe przygotowanie naszych reprezentantów to efekt wieloletniej pracy tandemu nauczycieli z PSP3. Ewa Szulc-Jamróz i Janusz Włodarczyk to specjaliści z zakresu wychowania komunikacyjnego i doskonali pedagodzy, który potrafią przekazywać wiedzę uczniom. Pomogło również zaangażowanie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. 

Nasza srebrna drużyna to:

- Rafał Korniluk, klasa VI a, 

- Zofia Borończyk, klasa VI b, 

- Krzysztof Kadłubowski, klasa VI c

- Kamil Mysłek klasa VI d. 

- Ponadto Rafał Korniluk z VI a zajął 7 miejsce indywidualnie.

Gratulujemy!