Aktualności
Sport

Sukces zawodnika klubu Kotwica Brzeg


11 listopada w Poznaniu odbył się Bieg Niepodległości, klasyfikowany przez PZLA do rankingu Mistrzostw Polski. Startował w nim reprezentant Klubu Kotwica z Brzegu Kamil Karbowiak i odniósł tam wielki sukces!

Kamil Karbowiak szykował się do biegu maratońskiego, start przewidziany był na grudzień. Jak to bywa obecnie, także i ten plan został zrujnowany przez epidemię koronawirusa. W związku z tym postanowił wystartować w nietypowym dla siebie dystansie 10 km. Jak powiedział nam Roman Zok, prezes Kotwicy to, że ktoś biega maratony, wcale nie oznacza, że 10 km jest dla niego łatwizną. Zwłaszcza gdy trenuje się na poziomie wyczynowym i szykuje do kompletnie innego dystansu.

Bieg w Poznaniu odbywał się w bardzo niecodziennym miejscu. Przywykliśmy, że takie imprezy rozgrywane są na ulicach miast, ale akurat Bieg Niepodległości odbył się na torze wyścigowym dla samochodów, pod Poznaniem.

Tabela wyników ze strony organizatora.

Kamil Karbowiak pobiegł na 10 km, zajmując pierwsze miejsce. I to w jakim stylu! Bieg ukończył w czasie 00:29:14, zbliżając się w ten sposób do magicznej granicy 29 minut.

– Kamil to młody, niezwykle utalentowany i pracowity zawodnik. Ma znakomite warunki fizyczne do biegania. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo że szykował się do maratonu, to zdecydował się pobiec na innym dystansie i zrobił w Poznaniu wynik, o którym marzy każdy biegający na poważnie zawodnik – powiedział nam Roman Zok, prezes klubu Kotwica Brzeg.

Reklama
141 views